ÚZSVM dohledává vlastníky u pozemků dotčených výstavbou díla Skalička

17.09.2017 20:34

Výstavbou vodního díla Skalička, které bude realizované státním podnikem Povodí Moravy, s.p. , je dotčeno i 92 pozemků vedených na neznámé nebo nedostatečně identifikované osoby. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Přerově dohledal nedostatečně identifikované vlastníky právě u pozemků dotčených výstavbou Vodního díla Skalička.

ÚZSVM dohledává vlastníky u pozemků dotčených výstavbou díla Skalička
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Za účelem vypořádání majetkoprávních vztahů k pozemkům, které budou touto výstavbou dotčeny, provedlo pracoviště ÚZSVM v Přerově šetření. V současné době se úřadu podařilo dohledat vlastníka, případně dědice,  u 67 pozemků v k. ú. Zámrsky a k.ú. Špičky, čímž ÚZSVM přispěl k urychlení procesu majetkoprávního vypořádání v souvislosti s touto významnou stavbou.

Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci. ÚZSVM tyto nemovitosti průběžně dohledává. Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa NP Šumava: Ovlivňují bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách?

18:46 Správa NP Šumava: Ovlivňují bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách?

Stále častěji se objevují zprávy o tom, že hřebeny Šumavy, na kterých odumřela většina dospělých smr…