ÚZSVM již oslovil stávajícího nájemce Paláce Broadway

24.09.2021 22:10 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v pondělí 20. září v souladu s uzavřenou smlouvou, kterou převzal společně s budovou Paláce Broadway od tehdejší Správy železniční dopravní cesty, oslovil stávajícího nájemce k podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny v proběhlém kole výběrového řízení s elektronickou aukcí, tedy 1 miliarda a 50 milionů korun.

ÚZSVM již oslovil stávajícího nájemce Paláce Broadway
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Stávající nájemce, kterým je společnost M.I.C.C. Prague s.r.o., může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců. Pokud by o Palác Broadway neprojevil zájem, vyhlásí ÚZSVM neprodleně další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole výběrového řízení, a to s ohledem na složení kauce v proběhlém kole. Další informace budou zveřejněny na webových stránkách ZDE.

Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy, najít co nejdříve definitivního vlastníka.

Palác Broadway, který leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořen třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy a v jeho suterénu bylo v roce 1938 otevřeno kino Cinema Broadway s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. Celý areál prošel v průběhu let několika rekonstrukcemi.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem jej nejprve nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

22:45 Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

Dospělí za polovic a děti zdarma. Od července do konce září letošního roku se za těchto podmínek otv…