ÚZSVM nabízí k prodeji za 6,5 milionu bývalý kněžský seminář ve Vidnavě

12.06.2016 11:46 | Zprávy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil nové kolo výběrového řízení na prodej rozsáhlého areálu bývalého kněžského semináře v obci Vidnava na Jesenicku. Soubor nemovitostí zahrnující budovy o výměře přes 4,5 tisíce m2 a pozemky zabírající více než 27 tisíc m2 nabízí po příslušných stavebních úpravách široké možnosti využití. Minimální kupní cena komplexu činí 6,5 milionu korun.

ÚZSVM nabízí k prodeji za 6,5 milionu bývalý kněžský seminář ve Vidnavě
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Nabídky formou obálkové metody mohou zájemci zasílat do středy 29.6. 2016 do 9.00 hodin na adresu Územního pracoviště Ostrava, Lihovarská 1335/9, 716 10 Ostrava - Radvanice. Jako jediné kritérium pro výběr kupujícího je stanovena výše nabízené kupní ceny.

Po otevření obálek se následně zahájí aukce, při níž mohou účastníci s nabídkou splňující vyhlášené podmínky a účastnící se otevírání obálek na místě přihazovat nad nejvyšší nabídnutou cenu. Detailní informace o výběrovém řízení jsou dostupné na webu ÚZSVM v sekci Nabídka majetku.

Kněžský seminář a filozoficko-teologické učiliště ve Vidnavě byl založen vratislavským biskupem a kardinálem Jiřím Koppem v roce 1899. Během 2. světové války zde byli vězněni vojenští zajatci. Budovu používalo po skončení války družstvo Jednota z Jeseníku jako sklad obilí. Objekt převzala v roce 1950 vojenská správa a Ministerstvo obrany zde zřídilo Vojenskou dětskou ozdravovnu Vidnava, která sloužila svému účelu až do roku 1997. Poté zůstala budova opuštěná a stát později celý komplex od církve – jejího původního vlastníka – odkoupil. ÚZSVM získal komplex od Vězeňské správy ČR na základě usnesení vlády České republiky, která 15. června loňského roku rozhodla o změně příslušnosti s tímto majetkem státu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Jak hodnotíte naši armádu?

Kdyby došlo na nejhorší, myslíte, že by nás ubránila? Třeba poslanec Mašek si to nemyslí, což mě dost vyděsilo, přijde mi, že on se v tom vyzná, ale je zajímá mě i názor někoho z jiné strany a vy se podle toho, co jsem si našla obraně taky věnujete. A ještě jedna věc mě zajímá, kdyby došlo na nejhor...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

10:04 Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména nižšími cenami v od…