ÚZSVM opět převzal areál Permon na Příbramsku

24.11.2017 19:36

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Příbrami převzalo v souladu se zákonem o majetku České republiky rozsáhlý areál Permon v obci Hříměždice, poblíž vltavské vodní nádrže Slapy. Kromě budov tvoří objekt 10 nemovitostí o celkové rozloze 35 786 m2. Celková hodnota převzatého majetku je téměř 89 milionů Kč.

ÚZSVM opět převzal areál Permon na Příbramsku
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Objekt (původně vybudovaný jako zařízení pro odborovou rekreaci) byl zakoupen Okresním úřadem Příbram v roce 1998 s plánem jeho rekonstrukce a následným využitím pro Ústav sociální péče pro mentálně postižené dívky v Nalžovicích. K převedení objektu na ústav však nedošlo. V roce 2003, po ukončení činnosti okresních úřadů, převzal objekt ÚZSVM a v následujícím roce jej převedl na Diagnostický ústav – Domov pro děti-cizince a Středisko výchovné péče. V posledních letech však již nebyl areál k tomuto účelu využíván a diagnostickým ústavem byl opět předán do hospodaření ÚZSVM.

Získaný majetek ÚZSVM pro svoji činnosti nepotřebuje, proto bude nabídnut k využití ostatním státním institucím. V případě, že o areál neprojeví žádný státní subjekt zájem, dostanou příležitost k jeho získání kupci ve veřejné dražbě, v předpokládaném termínu v prvním čtvrtletí 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministři kultury členských zemí EU budou jednat v Sofii

12:20 Ministři kultury členských zemí EU budou jednat v Sofii

Ve dnech 27. – 28. února 2018 se v National Palace of Culture v Sofii uskuteční neformální zasedání …