ÚZSVM pokračuje v péči o klášter v Havlíčkově Brodě

21. 7. 2018 13:00

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě dlouhodobě zajišťuje správu a údržbu rozsáhlého administrativního areálu Štáflova 2003, který je sídlem řady státních institucí. Budova kláštera byla vybudována v 17. století.

ÚZSVM pokračuje v péči o klášter v Havlíčkově Brodě
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

V loňském roce ÚZSVM zabezpečil provedení několika významných oprav tohoto památkově chráněného areálu, například výměnu oken, opravu střechy části objektu a opravu fasády na jedné z budov.

Počátkem letošního roku byla zahájena investiční akce spojená s rekonstrukcí silových rozvodů a souběžně s touto akcí byly za plného provozu budovy prováděny práce na opravách vnitřních omítek a výmalbě chodeb a schodišť v historické budově.

Bylo opraveno a vymalováno cca 4200 m2 plochy a zrekonstruovány silové rozvody v 1. a 2. nadzemním podlaží hlavní budovy. Na obě akce byly vynaloženy finanční prostředky ve výši 1, 051 mil. Kč. Všechny práce probíhaly pod dohledem příslušných orgánů státní památkové péče, v souladu s restaurátorským průzkumem a požadavky Národního památkového ústavu.

Realizace této investiční akce přinese možnost efektivnějšího využití celého objektu, který bude zároveň splňovat provozní a další požadavky stanovené současnými technickými a právními normami.  V důsledku výměny historických svítidel za úspornější světelné zdroje se očekává snížení spotřeby elektrické energie s pozitivním dopadem do provozních výdajů budov, které spravuje ÚZSVM.

Rozlehlý areál bývalého augustiniánského kláštera s přilehlým kostelem sv. Rodiny a kaplí Božího hrobu je nemovitou kulturní památkou evidovanou v Ústředním seznamu kulturních památek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Zaposlouchejte se do vánočních koncertů v pražském metru

22:01 DPP: Zaposlouchejte se do vánočních koncertů v pražském metru

Ve středu 11. prosince 2019 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Konzervatoří a VOŠ Ja…