ÚZSVM pomůže vyčistit řeku Bečvu

14.08.2020 21:20

ÚZSVM ve Vsetíně uzavřel se Sdružením obcí Mikroregionu Vsetínsko Smlouvu o zřízení věcného břemene na stavbu vodního díla „Čistá řeka Bečva II. Stavba 21.1. odkanalizování obce Lačnov“, která mimo jiné zasáhla i část pozemků ve vlastnictví státu, nacházejících se v katastru obcí Lačnov a Horní Lideč.

ÚZSVM pomůže vyčistit řeku Bečvu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Projekt vodního díla „Čistá řeka Bečva II. Stavba 21.1. odkanalizování obce Lačnov“, navazuje na předcházející již ukončený projekt Čistá řeka Bečva I., a je součástí operačního programu „Životní prostředí“, na který byly uvedenému sdružení poskytnuty finanční prostředky Evropskou unií.

Tento projekt řeší zvýšení rozsahu veřejných stokových sítí a jejich napojení na systémy zneškodňování odpadních vod. Zahrnuje odvod odpadních vod obce Lačnov přes kanalizační sběrač Horní Lideč a Lidečko na čistírnu odpadních vod do Lidečka. Celková délka stok je v rozsahu bezmála 12 000 m.

Jedná se o významnou veřejně prospěšnou stavbu sloužící širokému okruhu subjektů a veřejnosti tohoto regionu. Zároveň výrazně přispívá ke zvýšení ochrany životního prostředí, kdy především sníží znečišťování povrchových a podzemních vod vodami odpadními. V konečném důsledku zároveň přispěje k procesu obnovení čistoty vody v řece Bečva, do níž se přítoky, mimo jiné i z této části Valašska, stékají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Odry: Zářijový vodácký sjezd Ostravice se uskuteční

11:56 Povodí Odry: Zářijový vodácký sjezd Ostravice se uskuteční

Vodohospodáři státního podniku Povodí Odry souhlasí s termínem vodáckého sjezdu Ostravice v termínu …