ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky pod Trnovanským potokem a u vodní elektrárny v Kadani

27.04.2016 11:54

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předal státnímu podniku Povodí Ohře tři pozemky na Litoměřicku a Chomutovsku o celkové výměře 15 151 m2 a účetní hodnotě téměř dva miliony korun. Jedná se o pozemky tvořící koryto Trnovanského potoku a příjezdovou cestu k areálu vodní elektrárny v Kadani, nacházející se blízko Nechranické přehrady.

ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky pod Trnovanským potokem a u vodní elektrárny v Kadani
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Litoměřické pracoviště ÚZSVM předalo státnímu podniku Povodí Ohře dva pozemky ležící v katastrálním území Trnovany u Litoměřic. Oba pozemky tvoří koryto vodního toku Trnovanský potok. V minulosti byly tyto pozemky zapsané na podnik Sempra – výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský v Holovousích.

Chomutovské pracoviště ÚZSVM převedlo státnímu podniku Povodí Ohře pozemek ležící v katastrálním území Pokutice, obec Kadaň. Pozemek je dle katastru nemovitostí veden jako silnice a tvoří přístup k domku hrázného, malé vodní elektrárně a skladům v areálu vodního díla Kadaň. Výstavba vodního díla Kadaň na toku řeky Ohře probíhala v letech 1966 – 1971 a do provozu byla stavba uvedena v roce 1972.

V minulosti byl tento pozemek ve správě JZD Pokutice. V době likvidace JZD přešel delimitačním protokolem do správy Školního statku v Kadani. Později byl zapsán na Pozemkový fond ČR, který ho nakonec na základě Souhlasného prohlášení převedl do příslušnosti hospodaření ÚZSVM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: V Praze platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

17:15 MHMP: V Praze platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, bude …