ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

18.10.2019 22:20

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.nabidkamajetku.cz.

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

„Jsem velmi ráda, že i státní instituce dokáže držet krok s dobou a nabídnout veřejnosti moderní aplikaci, kterou využívají stovky tisíc uživatelů. Jedná se o další krok jak zatraktivnit nabídku nepotřebného státního majetku veřejnosti, “ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

ÚZSVM průběžně vylepšuje aplikaci www.nabidkamajetku.cz tak, aby byla uživatelsky příjemnější, přehlednější a jednodušší na ovládání. Součástí změn je také nová grafická podoba, která odpovídá současným trendům. Nyní se tak veřejnost může účastnit elektronických aukcí, dražeb i výběrových řízení na přehledných moderních stránkách.

Historicky první státní elektronický aukční systém byl poprvé spuštěn 1. února 2018. V první fázi v něm byl nabízen movitý majetek, od 1. listopadu 2018 byl pak spuštěn také prodej nemovitého majetku. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů. Jedná se o transparentní nakládání s nepotřebným státním majetkem. Na jednom místě má veřejnost on-line k dispozici majetek, který si mezi sebou nabízejí státní instituce, majetek připravovaný k prodeji nebo majetek aktuálně nabízený. Od 1. 6. 2019 pak musejí inzerovat svůj prodej nepotřebného majetku na jednom místě – na webu www.nabidkamajetku.cz všechny organizační složky státu.   

Nyní je v nabídce například vila v Hlubočepech za 25 milionů korun nebo zámek v Načeradci za 12 milionů korun. Investiční příležitost představuje také areál bývalého zahradnictví Doubravka na Plzeňsku za 39,9 milionu korun, který nabízí oplocený pozemek o velikost 1,5 hektaru vhodný i pro bytovou výstavbu sousedící s klidnou zahrádkářskou kolonií. Dále je nabízena k prodeji řada šperků, jedná se například o zlatý prsten s brilianty za 153 tisíc korun, zlatý náramek s brilianty nebo dámské hodinky se safíry a diamanty za 45 tisíc korun.

Internetové stránky www.nabidkamajetku.cz navštívilo více než 550 tisíc unikátních návštěvníků, proběhlo více než 4 700 elektronických aukcí a částka získaná do státního rozpočtu činí více než 123 milionů korun. Aktuálně běží více než 300 elektronických aukcí a zhruba 250 veřejných dražeb a výběrových řízení s aukcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Liberec

17:56 Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Liberec

Pro Nový Bor a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Od pondělí 19. října tak zajistí místním obyva…