ÚZSVM převzal studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti

09.12.2017 13:32

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal od zpracovatele studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Studii následně rozeslal ostatním stranám uzavřeného Memoranda o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti.

ÚZSVM převzal studii o využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

„Věřím, že dlouholeté chátrání tohoto významného areálu pomalu končí. Proces obnovy byl zahájen návštěvou tehdejšího ministra financí Andreje Babiše v Uherském Hradišti v květnu loňského roku a na základě této návštěvy bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi pěti státními institucemi, městem a krajem,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „V souladu s memorandem je dalším krokem oznámení města Uherské Hradiště a Zlínského kraje, jakou částkou se budou podílet na vybudování Muzea totality. Následně Ministerstvo kultury sdělí způsob krytí případného rozdílu. Poté bude o jednotlivých variantách jednat Regionální dislokační komise, která doporučí optimální rozmístění státních institucí v Uherském Hradišti,“ dodala generální ředitelka.

Studie vyhodnocovala celkem deset variant využití areálu a rozmístění státních institucí na území Uherského Hradiště, přičemž detailně rozpracovala tři varianty, které vyšly z hodnocení nejlépe. Jako „Výsledná“ varianta je označena ta, kdy by byly v objektu umístěny Muzeum totality, Státní pozemkový úřad, Katastrální úřad a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. K této variantě zpracovatelé uvedli, že je „nejlevnější variantou s velkým přínosem, současně naplňuje budovu smysluplnou kombinací spolupracujících institucí, objekt využívá důstojně a současně vytváří příslib ‚živé památky‘.“

Varianta s názvem „Alternativa 1“ pak do objektu umísťuje Muzeum totality, Okresní soud, Okresní státní zastupitelství a Probační a mediační službu. Zpracovatelé uvádějí, že tato varianta „se jeví jako vhodné řešení, které koriguje akutně provozně nevyhovující stav stávajících prostor Okresního soudu, současně naplňuje budovu smysluplnou kombinací spolupracujících institucí, objekt využívá důstojně a současně vytváří příslib ‚živé památky‘.“ Vyžadovala by však přístavbu. Zpracovatelé doporučují tuto verzi k realizaci.

„Alternativu 2“, tedy umístění Muzea totality a Moravského zemského archivu zpracovatelé nepovažují za příliš vhodnou „především pro využívání historické budovy s veřejným potenciálem v centru města pro archivnictví, a dále vzhledem k náročnějšímu řešení technického zařízení budov v rámci celého objektu.“

Studii zpracovala společnost Ateliér Velehradský, s.r.o., která zvítězila v transparentním výběrovém řízení s nejnižší cenou – 149 tisíc Kč bez DPH.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

21:33 Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

Dne 27. července 2021 byl ve Sbírce zákonů uveřejněn zákon č. 285/2021 Sb., kterým se mění zákon č. …