ÚZSVM prodal budovy v centru Čáslavi prostřednictvím elektronické aukce

25.12.2019 22:02

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kolíně prodal nemovitosti v Čáslavi za 1 483 000 Kč. Jednalo se o jednopatrový dům s přístavbou a stavbu plechového skladu v centru Čáslavi včetně dvou pozemků o celkové výměře 353 m2.

ÚZSVM prodal budovy v centru Čáslavi prostřednictvím elektronické aukce
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Nemovitosti se nachází ve druhé řadě zástavby okolo náměstí Jana Žižky z Trocnova. V přístavbě k domu jsou zřízeny dvě kanceláře a sociální zařízení. Dům byl původně využívaný k bydlení, nyní je evidován jako administrativní budova.

Budovy měly být původně využívány pro činnost Úřadu práce. Z důvodu špatného stavebně technického stavu však k tomuto využití nedošlo a Úřad práce převedl tyto nepotřebné nemovitosti v souladu se zákonem o majetku státu na ÚZSVM. Pro užívání staveb je nutná rekonstrukce, která však bude komplikovaná, protože k těmto stavbám je komplikovaný přístup pouze průjezdem přes dům ve vlastnictví Úřadu práce.

ÚZSVM pro tento majetek nenašel využití a ani jiné organizační složky státu neprojevily zájem o převod, proto ÚZSVM přistoupil k prodeji. Bylo vyhlášeno výběrové řízení s aukcí, do kterého se nepřihlásil žádný zájemce, proto byl majetek nabídnut k prodeji prostřednictví elektronického aukčního systému. Na pracovišti v Kolíně se jednalo o první prodej budovy prostřednictvím tohoto systému a hned napoprvé byl úspěšný. Do elektronické aukce se přihlásil jeden zájemce, který za dům s přístavbou a sklad včetně pozemků zaplatil 1 483 000 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…