ÚZSVM prodal rodinný dům ve Fryštáku za více než tři miliony korun

13.02.2018 19:38

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně prodalo ve výběrovém řízení rodinný dům s přilehlými pozemky ve Fryštáku za částku 3 330 000 Kč.

ÚZSVM prodal rodinný dům ve Fryštáku za více než tři miliony korun
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Stavba v místní části Dolní Ves byla původně zemědělskou usedlostí. Rekonstrukcí byla přebudována na dům se dvěma bytovými jednotkami o velikosti 3+1 a 4+1. K domu přiléhá hospodářská část včetně pozemků o celkové výměře 4 051 m2. Na pozemcích je postaven bazén, zahradní domek a pergola.

Při prodeji bylo nutno zohlednit skutečnost, že na nemovitostech vázne věcné břemeno práva oprávněných osob na bezplatné doživotní užívání bytu a spoluužívání pozemků.

Uvedené nemovitosti propadly státu na základě pravomocných rozsudků Krajského soudu v Brně a Vrchního soudu v Olomouci o odsouzení pachatele – zapojeného do distribuce v nelegálním obchodě s lihovinami – k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za zločin ohrožování zdraví závadnými potravinami a jiným předměty a zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby. K vyměřeným trestům byl soudem vyřčen i verdikt propadnutí majetku.

Minimální kupní cena ve výběrovém řízení s aukcí byla stanovena ve výši 3 214 000. Zájem o nemovitosti projevil jeden zájemce s vítěznou částkou 3 330 000 korun.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Dolej si a omez plasty

22:45 Ministerstvo životního prostředí: Dolej si a omez plasty

Zprávy z kampaně #dostbyloplastu.