ÚZSVM prodal v dražbě bývalé veterinární středisko v Českém Dubu

23.09.2018 21:09

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Liberci prodal v dražbě areál bývalého veterinárního střediska v Českém Dubu za 2,924 milionu Kč.

ÚZSVM prodal v dražbě bývalé veterinární středisko v Českém Dubu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Středisko získal ÚZSVM od Státní veterinární správy Liberec, která jej již nepotřebovala ke své činnosti. Nemovitosti se nachází v okrajové části města Český Dub. Na jednom z pozemků je vybudována příjezdová cesta k budově a parkovací stání z betonových bloků, částečně je pozemek pokryt zelení se vzrostlými stromy a keři. Další pozemky jsou pokryty souvislou zelení náletového charakteru.

Jedná se o jednopatrovou skeletovou panelovou nezateplenou budovu obdélníkového tvaru s dřevěnými okny a rovnou střechou rekonstruovanou v roce 2007. Budova není podsklepená, z východní strany je vjezd do garáže o kapacitě dvou stání. Dispoziční uspořádání budovy se sestává z 5 kanceláří o výměře 75,54 m2, čekárny, dvou WC, sprchového koutu, koupelny, elektrokotelny, kuchyňky s umývárnou, 2 úklidových komor, 2 skladů, zasedací místnosti, šatny a dvou ložnic pro pohotovostní službu. Celková podlahová plocha s příslušenstvím prodané budovy činí 372 m2. Stavební stav odpovídá stáří objektu, tj. 28 let. Do objektu je zavedena elektřina, vodovod je napojený na vlastní čističku odpadních vod (septik). Zemní plyn není připojen. Objekt byl vytápěn ústředně pomocí elektrického kotle a závěsných radiátorů. Ohřev vody byl řešen bojlerem.

V územním plánu města Český Dub je majetek veden v zastavěném území, v plochách občanského vybavení – veřejná infrastruktura a v plochách dopravní infrastruktura – silniční. Pozemky se také nacházejí na hranici koridoru pro umístění protipovodňových opatření – koridorem protéká potok Rašovka.

Nabídka tohoto bývalého veterinárního střediska byla pro organizační složky státu a státní organizace zveřejněna na stránkách ÚZSVM, avšak žádná organizace o převod majetku neprojevila zájem. ÚZSVM proto vyhlásil dražbu na prodej tohoto areálu. Dražby se zúčastnil jediný účastník, který majetek vydražil za cenu nejnižšího podání, tedy za 2 924 000 Kč a byl mu udělen příklep.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: V období voleb zvyšte v Indii ostražitost

9:52 Ministerstvo zahraničí: V období voleb zvyšte v Indii ostražitost

Ministerstvo zahraničních věcí ČR žádá české občany pobývající či plánující cestovat do Indie mezi …