ÚZSVM prošetřil vlastnictví pozemku neznámého vlastníka a jeho prodejem získal více než 600 tisíc

28.09.2021 21:23 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Litoměřicích se podařilo prodat hned v prvním kole elektronické aukce nevelký pozemek o výměře 265 m2 ležící v katastrálním území Litoměřice.

ÚZSVM prošetřil vlastnictví pozemku neznámého vlastníka a jeho prodejem získal více než 600 tisíc
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Před prodejem byl v katastru nemovitostí evidovaný na neznámého vlastníka. Zaměstnanci proto prověřili majetkoprávní vztahy v minulosti a nabývací tituly, aby zjistili skutečného vlastníka pozemku. Z doručených podkladů, které poskytlo Katastrální pracoviště Litoměřice, Ministerstvo průmyslu obchodu, správce konkurzní podstaty státního podniku Cihlářské a keramické závody Teplice a Státní pozemkový úřad pak nakonec vyplynulo, že současný pozemek vznikl z části parcely původního pozemkového katastru, která byla součástí přídělu pro Severočeské cihelny, národní podnik, podnikové ředitelství Teplice.

Pozemková parcela byla dále vedena v knihovní vložce na československý stát – Severočeské cihelny, n. p. Dle sdělení Ministerstva průmyslu a obchodu byl majetek národního podniku vložen do nově zřízeného státního podniku Cihlářské a keramické závody Teplice, s. p., který byl privatizován. Pozemek však nebyl předmětem privatizace státního podniku a dle sdělení správce konkursní podstaty úpadce Cihlářské a keramické závody Teplice, státní podnik, nebyl ani zahrnut do konkursní podstaty. Jedná se tedy o tzv. dohledaný majetek státu, se kterým je příslušný hospodařit ÚZSVM.

O tento pozemek projevila veřejnost zájem již v prvním kole elektronické aukce. Nejnižší podání bylo stanoveno ve výši 682 580 Kč. Do aukce se přihlásili a potřebnou kauci složili dva zájemci, každý pak v průběhu aukce učinil pouze jeden příhoz a kupní cena nakonec skončila na částce ve výši 685 580 Kč. Po udělení schvalovací doložky Ministerstva životního prostředí ke kupní smlouvě a zaplacení kupní ceny se tak stal vítěz aukce novým majitelem tohoto pozemku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

8:41 Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíben…