ÚZSVM v Chomutově prodal pozemek po neexistujícím podniku

25.12.2018 20:18

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal přímým prodejem pozemek v Třebušicích na Mostecku v okrajové části areálu Teplárny Komořany. Pozemek byl dříve zapsán na již neexistující státní podnik Chemlit.

ÚZSVM v Chomutově prodal pozemek po neexistujícím podniku
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Pozemek o rozloze 499 m2 je z větší části slepou komunikací, která zasahuje do pozemku, který je příjezdovou cestou ke stavbě ve vlastnictví kupující akciové společnosti. Pozemek tvoří s příjezdovým pozemkem a stavbou funkční celek.

V průběhu majetkoprávního šetření bylo zjištěno, že pozemek od roku 1947 patřil národnímu podniku Severočeské hnědouhelné doly. Dále byla dohledána hospodářská smlouva, kterou byl pozemek v roce 1980 předán státnímu podniku Chemopetrol. Ministerstvo průmyslu a obchodu pak k archivnímu šetření sdělilo, že vzhledem k tomu, že k pozemku je zapsáno právo hospodaření na státní podnik Chemlit a k dalším skutečnostem, lze konstatovat, že právo hospodaření k pozemku, jako dohledanému státnímu majetku, přešlo v souladu se zákonem o majetku státu na ÚZSVM.

Jedná se tedy o majetek státu, o němž bylo zjištěno, že s ním žádná organizační složka nehospodaří. Kupující společnost získala výše popsaný pozemek do svého vlastnictví za kupní cenu ve výši 187 530 Kč. Kupní smlouvu následně odsouhlasilo Ministerstvo financí udělením schvalovací doložky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

20:32 MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvu z programu Nemovitosti pro podnikatele z lokalit zas…