ÚZSVM v Hradci Králové dovedl do cíle téměř šedesát církevních sporů

07.08.2018 12:46 | Zprávy

Právní zástupci Úřadu pro zatupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové jsou účastníky ve více než sto padesáti soudních řízeních, ve kterých je rozhodováno na základě zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi.

ÚZSVM v Hradci Králové dovedl do cíle téměř šedesát církevních sporů
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Od účinnosti tohoto zákona se u soudů v působnosti Krajského soudu v Hradci Králové i samotného krajského soudu zúčastnili celkem 171 soudních řízení, z nichž v 59 případech je řízení pravomocně skončeno. Ze skončených soudních řízení v sedmnácti případech žalobám soudy nevyhověly (deset zamítnutí, čtyři stažení návrhu a ve třech případech částečné zamítnutí). Převážně se jednalo o žaloby na přezkoumání správního rozhodnutí a žaloby na vydání movitých věcí.

ÚZSVM je účastníkem řízení zejména z titulu povinné osoby k vydání majetku, anebo povinnou osobu v řízení zastupuje. Soudní řízení, jejichž předmětem je majetkové vyrovnání s církvemi a náboženskými organizacemi, jsou odborně velmi náročná a o jejich výsledek se mnohdy zajímá i širší veřejnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Nasavrky mají novou Kaštanku

22:31 AOPK ČR: Nasavrky mají novou Kaštanku

Desítky nových kaštanovníků setých byly během podzimu vysázeny v Nasavrkách, které mají tento nádher…