ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky

19.09.2021 21:23 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Náchodě převedl zdarma lesní pozemky o výměře 7500 m2 a hodnotě 25 000 korun Lesům ČR.

ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Na základě vzájemné spolupráce jsme takto převedli 17 pozemků. Jednalo se o pozemky na Broumovsku, ale i v okolí města Jaroměř. Z větší části se jednalo o pozemky zalesněné, výjimkou nebyl ani vodní tok nebo příjezdové lesní cesty.

Většinu pozemků stát nabyl na základě usnesení soudů o dodatečném projednání dědictví (odúmrť) a také na základě přijetí nabídky bezplatného odevzdání majetku do vlastnictví Československého státu v roce 1979.

Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu. Příslušnost Úřadu hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

21:38 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal z online prodeje nepotřebného majetku již přes 1,5 miliardy korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od roku 2018 úspěšně provozuje výběrová říz…