ÚZSVM v Náchodě zajistil odstranění části nebezpečného továrního komínu

10.01.2021 21:37

Pracovníci ÚZSVM v Náchodě začali prioritně řešit naklánějící se horní část dávno nepoužívaného továrního komínu. Nezvykle mokré jaro a léto způsobily urychlení degradace hlavice komínu i celé jeho horní části. Do prostoru areálu začaly odpadat části zdiva, cihel i betonu. Bezprostředně hrozily úrazy lidem i škody na majetku.

ÚZSVM v Náchodě zajistil odstranění části nebezpečného továrního komínu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Spolupráci při odstranění horních dvou metrů komínu projednali pracovníci ÚZSVM s ředitelem Hasičského záchranného sboru, územního odboru Náchod. Zažádali o závazná stanoviska dotčených orgánů a podali ohlášení na odstranění části stavby na Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu Náchod.

ÚZSVM urychleně vybral dodavatele demolice. Nejprve bylo nutné zajistit, aby při odbourání nebyly napáchány další škody. Proto zakryli střechu pod komínem a v patě komína byl vytvořen otvor pro odklízení suti. Horní část komína byla postupně odbourávána a suť shazována do vnitřního průduchu. Po zbourání problematické části nechali pracovníci odebrat vzorek suti a zpracovat odbornou analýzu. Na základě této analýzy byl nebezpečný odpad odvezen na k tomu určenou skládku.

Areál budov v Kladské ulici v Náchodě převzal ÚZSVM v lednu roku 2016 na základě rozhodnutí soudu o zabavení majetku získaného z trestné činnosti. Zabavený majetek pochází z 19. století a prošel několika přestavbami a dostavbami. V areálu jsou tak k využití dílny, garážové i skladové prostory. V současnosti jej není možné prodat z důvodu stále existujícího zástavního práva. Areál je tak provozován bez zásadních úprav, neboť se jedná o majetek pro stát nepotřebný, určený v budoucnu k prodeji. Prostory areálu jsou pronajímány třem podnikatelským subjektům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generál Opata ocenil nejlepší absolventy kurzu generálního štábu a kurzu pro vyšší důstojníky

22:54 Armáda ČR: Generál Opata ocenil nejlepší absolventy kurzu generálního štábu a kurzu pro vyšší důstojníky

Kurz generálního štábu a kurz pro vyšší důstojníky, které pořádá Univerzita obrany, patří k celoživo…