ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronické aukci řopík

14.01.2019 14:59

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronickém aukčním systému dva pozemky, včetně pevnostního objektu stálého lehkého opevnění tzv. řopíku. Jednalo se o jednu z prvních elektronických aukcí nemovitého majetku.

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronické aukci řopík
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Nemovitosti se nacházejí v katastrální území Sedloňov a zároveň ve zvláště chráněném území CHKO Orlické hory - III. Nejnižší podání v aukci bylo stanoveno na 37 000 Kč, a to základě znaleckého posudku. Minimální navýšení ceny činilo 1 000 Kč. Celkem pět účastníků aukce, kteří se správně zaregistrovali a složili v termínu stanoveném aukční vyhláškou kauci ve výši 3 700 Kč, tak mohli přihazovat, aby se stali vítězi této aukce a potencionálními vlastníky opevnění.

O nemovitosti byl nečekaný zájem, po 42 příhozech se konečná cena vyšplhala na více než čtyřnásobek vyvolávací ceny, celkem tedy na 150 000 Kč.

Pevnostní objekt stálého lehkého opevnění „Lehký objekt D1b Nový Hrádek/247/A-120“, tzv. „řopík“ (podle zkratky instituce Ředitelství opevňovacích prací (ŘOP)), vystavěný v roce 1937, je z železobetonové konstrukce, s jednou místností, jedním vchodem a střílnami tvořil součást předválečného československého opevnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Návrh na obžalobu za fiktivní obchody s ocelí

22:11 Policie ČR: Návrh na obžalobu za fiktivní obchody s ocelí

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…