ÚZSVM ve Frýdku-Místku převedl pozemky do vlastnictví Jablunkova

07.07.2018 20:58

Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku-Místku převedlo bezúplatně do vlastnictví Města Jablunkov čtyři pozemky v účetní hodnotě 711 345,50 Kč.

ÚZSVM ve Frýdku-Místku převedl pozemky do vlastnictví Jablunkova
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Všechny převedené pozemky se nachází v centru města, v blízkosti autobusového nádraží a místní základní školy. Dva z pozemků jsou situovány v ulici Lesní a nachází se na nich místní komunikace II. třídy. Na dalších dvou pozemcích, ležících jižně od nádraží a školy, je umístěn chodník. Komunikace na pozemcích jsou ve vlastnictví města a nabytí pozemků do svého vlastnictví městu v budoucnu zajistí jednodušší možnost jejich rekonstrukce.

Pozemky, jejichž výměra dosahuje téměř 11 000 m2, vznikly z téměř padesáti původních pozemků, které stát v minulosti nabyl převážně výkupem od fyzických osob za účelem výstavby základní školy. Některé z původních pozemků byly tzv. veřejným statkem a stát je nabyl ústavním zákonem z roku 1948, jeden pozemek byl v minulosti státu prodán kupní smlouvou Konventem sester Alžbětinek.

Protože se na převážné části pozemků sice nachází komunikace zařazené v pasportu místních komunikací Města Jablunkov, ale jejich malou část tvoří také zeleň, trvalé porosty a vjezdy k několika okolním rodinným domům, jsou součástí smlouvy o bezúplatném převodu do vlastnictví města také tzv. omezující podmínky na dobu 10 let, na jejichž základě se Město Jablunkov, mimo jiné, zavázalo pozemky nepřevést na jiný subjekt, nezatížit je zástavním právem a užívat je i nadále ve veřejném zájmu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…