ÚZSVM zahájil v Jaroměři rekonstrukci budovy pro Úřad práce a Finanční správu

24.11.2020 22:54

V průběhu letních měsíců proběhlo za účasti pracovníků ÚZSVM v Náchodě a zhotovitele stavebních prací k předání klíče od budovy, která se změní ve staveniště.

ÚZSVM zahájil v Jaroměři rekonstrukci budovy pro Úřad práce a Finanční správu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Vedoucí oddělení hospodářské správy ÚZSVM v Náchodě předal stavbyvedoucímu schválenou projektovou dokumentaci, dohodnul intervaly kontrolních dnů a odsouhlasil harmonogram prací. Stavební úpravy spočívají mimo drobných dispozičních změn a doplnění izolací hlavně v rekonstrukci technických systémů budovy tak, aby odpovídala nejen současným technickým normám, ale hlavně požadavkům na moderní administrativní provoz.

Rekonstrukce dbá i na ochranu životního prostředí. Součástí úprav je svedení srážkových vod ze střechy do zasakovacích galerií umístěných v travnatých plochách okolo stavby. Protože je v současnosti jediný vjezd zpoplatněný a ve vlastnictví majitele sousedních pozemků, je součástí rekonstrukce i zřízení vlastního příjezdu k budově.

Datem předání staveniště získalo konkrétní podobu i datum nejpozdějšího celkového dokončení díla a Generální finanční ředitelství i Úřad práce ČR, kteří zde budou po rekonstrukci sídlit, si můžou naplánovat stěhování na polovinu března roku 2021. Přestěhováním těchto institucí dojde k úspoře na nájemném ve výši 217 000 Kč za rok. ÚZSVM získal tuto budovu v roce 2017 od Generálního finančního ředitelství jako nepotřebnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: V Krkonoších se objevili pytláci

13:51 KRNAP: V Krkonoších se objevili pytláci

Postřelený čáp černý v Horním Maršově a usmrcená volavka popelavá ve Vítkovicích v Krkonoších ukazuj…