ÚZSVM zveřejnil průzkum trhu ohledně možností řešení administrativního komplexu

21.02.2019 15:12

Na území hlavního města Prahy stát platí za umístění státních zaměstnanců téměř půl miliardy korun ročně v nestátních budovách jen na nájemném.

ÚZSVM zveřejnil průzkum trhu ohledně možností řešení administrativního komplexu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Kromě snížení nájmů je cílem i snížení roztříštěnosti, umístění státních institucí, odstranění zbytečných investic do energeticky náročných budov. Tato situace není řešitelná jinak než pořízením nových administrativních budov, nejlépe souboru budov v jedné lokalitě jako administrativní komplex.

?Zvažovaná výstavba administrativního komplexu vychází také z Programového prohlášení Vlády České republiky, ve kterém si vláda stanovila připravit efektivní a hospodárné řešení rozmístění státních zaměstnanců.

Z tohoto důvodu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále též „ÚZSVM“) provádí předběžný informativní průzkum trhu. Ten by měl sloužit k získání vstupní informace, zda na území hlavního města Prahy existují reálné alternativy k záměru výstavby administrativního komplexu v lokalitě u stanice metra Letňany.

Předběžný průzkum trhu, jehož výsledky slouží pro potřeby ÚZSVM, je běžný krok pro získání potřebných informací, které ÚZSVM vyhodnotí pro další postup. V minulosti byl použitý například Nejvyšším kontrolním úřadem při hledání vhodné administrativní budovy pro jeho nové sídlo.

Průzkum najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

22:50 ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí pro teplárenství

Stanovení přiměřeného zisku, přesnější podmínky kalkulace cen či jasné vymezení nákladů uplatnitelný…