ÚZSVM zveřejnil seznam všech svých nemovitostí

10.03.2016 10:20

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dále zprůhledňuje hospodaření se státním majetkem.

ÚZSVM zveřejnil seznam všech svých nemovitostí
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
reklama

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech nemovitostí, s nimiž má příslušnost hospodařit. Jedná se o více než 134 tisíc majetkových položek. Dalším zásadním krokem ke zvýšení transparentnosti a omezení korupce při nakládání se státními nemovitostmi je umožnění účasti veřejnosti na otevírání nabídek jak při prodeji majetku, tak i při zadávání veřejných zakázek úřadu.

„Zveřejnění všech nemovitostí i účast veřejnosti u otevírání doručených nabídek výrazně zvýší transparentnost hospodaření se státním majetkem. Pokračujeme v trendu otevírání úřadu veřejnosti, který jsem nastavila po svém nástupu do funkce. Veřejnou kontrolu považuji za naprosto základní prvek pro omezení korupčního potenciálu,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

V přehledu potřebného i nepotřebného majetku ÚZSVM se nachází 2 665 budov, bytů, nebytových prostor a jiných staveb. Počet pozemků přesahuje 131 tisíc. Převážnou většinu parcel dle druhu tvoří ostatní plocha (68,5 tisíc položek), zastavěná plocha (17,5 tisíce položek) a vodní plocha (14,6 tisíce položek).

Mezi majetkem, s nímž ÚZSVM hospodaří, je například i jez, vojenský kryt či rybník. Úřad také hospodaří se 117 parcelami s vinicemi a 58 parcelami s chmelnicemi, v majetku se nachází několik tisíc pozemků pod vodními toky či silnicemi. Kromě objektů určených k bydlení ÚZSVM vlastní i osm průmyslových objektů nebo dvě zemědělské usedlosti.

Z důvodu zvýšení veřejné kontroly rozhodla generální ředitelka Kateřina Arajmu k 1. březnu letošního roku o umožnění účasti veřejnosti k otevírání obálek, jak při všech výběrových řízeních na prodej majetku, tak i při veřejných zakázkách, které ÚZSVM vypisuje. Každý tak může být přítomen u rozhodování o veřejných prostředcích a státním majetku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha žádá vyčlenění lůžek pro seniory v nemocnicích, zřizovaných ministerstvem zdravotnictví

19:27 Praha žádá vyčlenění lůžek pro seniory v nemocnicích, zřizovaných ministerstvem zdravotnictví

Alarmující situace v domovech seniorů, zajištění karantény pro osoby bez domova a ochranné prostředk…