ÚZSVM zveřejňuje seznam nemovitostí, navržených k prodeji nebo otevření veřejnosti

14.02.2019 17:24

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejňuje seznam nemovitostí, které v souvislosti s výstavbou administrativního komplexu v pražských Letňanech navrhuje ÚZSVM prodat či otevřít veřejnosti.

ÚZSVM zveřejňuje seznam nemovitostí, navržených k prodeji nebo otevření veřejnosti
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Na lednových jednáních ohledně plánované výstavby administrativního komplexu v Letňanech vznesl primátor hlavního města Prahy požadavek na seznam nemovitostí určených k prodeji. Informace o nich obdržel primátor Hřib již na jednání 30. ledna od generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu. Dne 8. února 2019 obdržel ÚZSVM od primátora Hřiba dopis, v němž výrazně rozšířil své požadavky, a to na všechny budovy, kterých se přemístění státních zaměstnanců může týkat, a rovněž nově vymezil požadované údaje: např. výměru, počet zaměstnanců, výdaje na nájemné, provoz a údržbu. Požadované údaje jsou evidovány v Centrálním registru administrativních budov, který je ze zákona neveřejný. Proto nyní ÚZSVM analyzuje, v jakém rozsahu je možné údaje zveřejnit, aby nedošlo k porušení zákona. ÚZSVM tedy žádné informace netají, pouze dodržuje platné zákony.

ÚZSVM zdůrazňuje, že zástupcům hlavního města Prahy, včetně primátora Hřiba, byla již při lednových jednáních představena katastrální území s nemovitostmi zvažovanými k prodeji i otevření veřejnosti. Vzhledem k tomu, že nemovitosti se nacházejí na území celého hlavního města, byla již při lednových jednání zcela vyvrácena obava pana primátora, že by v centru mohlo vzniknout „turistické ghetto“.

Cílem ÚZSVM je výrazně snížit platby za drahý nájem soukromým subjektům. Stát jen v Praze za nájemné administrativních budov vynakládá téměř půl miliardy korun ročně. ÚZSVM chce zastavit zbytečné plýtvání prostředky daňových poplatníků a chovat se s péčí řádného hospodáře. Stejný zájem deklaroval primátor Hřib v souvislosti s odstraněním drahého nájmu v tzv. Škodově paláci.

ÚZSVM, kromě seznamu nemovitostí určených k prodeji nebo otevření veřejnosti, zveřejňuje prezentaci se základními informacemi o výstavbě komplexu v Letňanech, kterou představila generální ředitelka ÚZSVM zástupcům hlavního města Prahy na lednovém jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká národní banka: František Kupka na pamětní minci ČNB

10:49 Česká národní banka: František Kupka na pamětní minci ČNB

Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou dvousetkorunu k připomenutí 150 let od narození malíře …