UniCredit Bank nastartuje českou ekonomiku výhodnými úvěry pro malé a střední firmy

13. 9. 2013 15:53

Zvýhodněné úvěry v celkové výši až 1 miliardy korun poskytne českým firmám UniCredit Bank. Toto financování bude pro podnikatele dostupnější díky ručení od Českomoravské záruční a rozvojové banky. Ke snížení úrokové sazby přispěje i podpora Evropské investiční banky. Řada firem tak dosáhne na úvěr bez zajištění nemovitostí nebo směnkou. Firmy tak mohou počítat s rekordně nízkými úrokovými sazbami pro financování zásob či investic do vlastního rozvoje podniku.

UniCredit Bank nastartuje českou ekonomiku výhodnými úvěry pro malé a střední firmy
Foto: UniCredit Bank
Popisek: UniCredit Bank
reklama

Jde o další z kroků, kterými UniCredit Bank podpoří oživení české ekonomiky. Banka zvýšila meziročně objem poskytnutých úvěrů malým a středním firmám o 17 % a v tomto dynamickém trendu chce pokračovat i do budoucna. 

České firmy už pochopily, že krize je také příležitost. I v obtížné situaci se tak snaží o hledání nových perspektivních trhů, nových směrů rozvoje s cílem dosažení vyšší efektivity při omezených zdrojích, tak aby byly konkurenceschopné i na mezinárodním poli. Všechny výše uvedené kroky si obvykle žádají finance a podporu ze strany tuzemských bank. UniCredit Bank nejenom podporuje malé a střední firmy i v dobách méně příznivých, ale rozšiřuje pro ně i síť svých poboček po celé České republice, tak aby byla dostupná ve všech regionech.

„Jsme tradičním partnerem českých podnikatelů a exportérů a neseme část odpovědnosti za to, jak se bude české ekonomice dařit. Výhodné úvěry od Evropské investiční banky pomohou obnovit investice ve firmách a přispějí k opětovnému růstu,“ říká Václav Vitha, regionální ředitel pro malé a střední podniky - oblast Západ, UniCredit Bank.

„Zásadní je ale také podpora Českomoravské záruční a rozvojové banky. V praxi nemá řada menších podniků možnost zajistit si úvěr, ať už nemovitostí či směnkou. Toto omezení  nyní mnoha podnikatelům odpadne. Navíc mohou firmy využít našich bohatých zkušeností v oblasti financování svých investičních projektů z různých dotačních programů,“ dodává regionální ředitel pro oblast Východ, Marek Plas.

Díky podpoře Evropské investiční banky a Českomoravské záruční a rozvojové banky klesnou úrokové sazby firemních úvěrů o více než procento pod obvyklou úroveň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Seznam zemí, do nichž je omezeno odesílání zásilek

14:19 Česká pošta: Seznam zemí, do nichž je omezeno odesílání zásilek

Česká pošta doručuje svým zákazníkům v České republice zásilky z Číny a čínských e-shopů zásilky, kt…