Unikátní projekt Českého rozhlasu získal grant EBU

25.11.2016 12:29

Projekt Českého rozhlasu "Praha, Paříž a rádio" k 50. výročí událostí roku 1968 uspěl v grantovém řízení mezinárodního fondu Evropské vysílací unie. Ten se zaměřuje na inovační formáty a rozvoj rádií. Rozhlas plánuje zachytit historické události pomocí virtuální reality a prostorového zvuku. Na vývoji bude spolupracovat i s inovačním týmem Radio France. Podporu získaly pouze čtyři z celkově čtrnácti přihlášených evropských rádií. Další granty putují do Belgie, Slovinska a Velké Británie.

Unikátní projekt Českého rozhlasu získal grant EBU
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Projekt "Praha, Paříž a rádio" plánovaný na rok  2018 zprostředkuje události roku 1968 z pohledu mladého člověka v Paříži a v Praze. Výše uděleného grantu je 1 600 000 korun.

„Ambicí tohoto projektu je posluchačům, kteří zažili události roku 1968, ale i mladému publiku, atraktivní a nezvyklou formou zprostředkovat pocity a zážitky lidí během srpnové okupace a během obsazení Sorbonny. Šanci na úspěch v grantovém řízení fondu EBU na inovační projekty a rozvoj vysílání a formátů mají pouze takové projekty, které mají potenciál dlouhodobého přínosu pro evropská rádia a jsou něčím skutečně novým a převratným v oblasti rozhlasového vysílání. Je tedy obrovským úspěchem, že právě náš projekt tento grant získal,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Události roku 1968 výrazně ovlivnily vývoj evropských států a rozdělily Evropu na následující desítky let mezi Západní a Východní. Zatímco květnové události v Paříži, které vzešly původně ze studentského prostředí, vyvolaly zásadní kulturní, politické i ekonomické reformy ve Francii a zasadily se o výraznou liberalizaci společnosti v Západní Evropě, v tehdejším Československu znamenal srpen 1968 okupaci ruskými vojsky a pro Východní Evropu nástup komunismu a období normalizace a represe.

Český rozhlas uchopí události roku 1968 v širším evropském kontextu a díky spolupráci s Radio France nabídne svému publiku unikátním zpracováním vhled do životů mladých lidí v Paříži i v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Sliboval jste zajištění léků!

Nestalo se tak. Jak je to možné? Neuvažujete o rezignaci? Vy už se i bojíte lidí – neodpovídáte zde, ani novinářům. Proč se k problému nechcete postavit čelem? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj a ŘSD jednali společně o silnicích

22:33 Ústecký kraj a ŘSD jednali společně o silnicích

Hejtman Jan Schiller se sešel s nově jmenovaným ředitelem Chomutovské správy Ředitelství silnic a dá…