Unikátní projekt otevřel studentům Univerzity Pardubice přístup k živým datům ŘSD

16.04.2019 15:15

Ředitelství silnic a dálnic připravilo ve spolupráci s Univerzitou Pardubice jedinečnou příležitost pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera. Díky ní mají vysokoškoláci šanci pracovat na svých projektech s aktuálními daty z informačních systémů ŘSD. Mohou tak už při studiu řešit konkrétní problémy v reálném prostředí.

Unikátní projekt otevřel studentům Univerzity Pardubice přístup k živým datům ŘSD
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

„Velmi si této spolupráce vážíme. Jsme rádi, že můžeme našim studentům zkvalitnit výuku tímto způsobem,“ řekl doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D., děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.

“Tuto spolupráci považujeme za velkou investici do budoucna, protože studenti se díky ní mohou mnohem dříve setkat s reálným světem dopravy. O to dříve budou v budoucnu připraveni plně se zapojit do svých profesí,” představil svůj pohled na projekt generální ředitel ŘSD  Ing. Jan Kroupa, FEng.

Společný projekt mezi státní společností a univerzitou odstartoval před dvěma týdny a v prvotní fázi se do něj zapojí 13 studentů. Tématy jednotlivých projektů, které vysokoškoláci i pomocí reálných dat ŘSD řeší, jsou například dopravní kolapsy, zvýšení plynulosti provozu nebo vývoj nových technologií a materiálů.

“Práce s reálnými daty dává studentům životní zkušenost o rozsahu jednotlivých dopravních proudů a dalších situací, ke kterým denně dochází na dálnicích a silnicích v České republice. To je velmi prospěšné pro naši výuku,” uvedl doc. Ing. Jaroslav Kleprlík, Ph.D., vedoucí oddělení technologie dopravy Dopravní fakulty Jana Pernera UPa.

Po vyhodnocení první fáze počítá univerzita s jeho dalším rozšířením. “Jsme připraveni podobným způsobem pomáhat i dalším univerzitám a jiným školám. Vzhledem k tomu, že jsme státní společnost, považuji takovouto pomoc za naši povinnost,” dodal Ing. Jan Kroupa FEng. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti zjednodušuje proces likvidace právnických osob

22:11 Ministerstvo spravedlnosti zjednodušuje proces likvidace právnických osob

Vláda dnes na svém zasedání schválila novelu nařízení o Obchodním věstníku, jejímž cílem je administ…