Univerzita Karlova: Řada oborů UK v mezinárodním žebříčku obhájila dobré umístění

09.03.2020 9:42

V jedenácti oborech náleží pracoviště Univerzity Karlovy mezi světovou špičku podle mezinárodního žebříčku QS World University Rankings by Subject 2020, jehož výsledky byly dnes zveřejněny. Geografie je opět hodnocena mezi stovkou nejlepších oborů, letos navíc doplněna o anatomii a fyziologii.

Univerzita Karlova: Řada oborů UK v mezinárodním žebříčku obhájila dobré umístění
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze
reklama

Z celkem 48 oborů, které jsou v letošním vydání QS World University Rankings by Subject sledovány, byla činnost Univerzity Karlovy posuzována v celkem 41 z nich, ve 22 případech byla její pracoviště klasifikována, z toho v jedenácti oborech mezi nejlepšími dvě stě institucemi.Vedle stálice v podobě geografie, ve které Univerzita Karlova již devět let po sobě náleží do první stovky, se v této elitní společnosti poprvé objevila v oboru anatomie a fyziologie. Mezi nejlepších dvě stě vysokých škol patří Univerzita Karlova v dalších devíti oborech, jimiž jsou anglický jazyk a literatura, filozofie, historie, lingvistika, moderní jazyky, matematika, mediální a komunikační studia, sociologie, resp. politologie a mezinárodní studia. Dalších deset oborů lze nalézt ve třetí stovce.

„Jsem velmi rád, že se v hlavních oblastech studia a vědecké práce držíme v rámci tohoto prestižního žebříčku již řadu let na předních příčkách a navíc jsme nově výborně hodnoceni za bádání a výuku v oblasti anatomie a fyziologie. Chtěl bych za to poděkovat svým kolegům z akademické obce UK. Je potěšitelné, že především společenskovědní a humanitní obory si dlouhodobě vedou velice dobře“, řekl rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Žebříček QS World University Rankings by Subject 2020, který nabízí jedno z nejrozsáhlejších mezinárodních srovnání úrovně oborů na vysokých školách, tak jako v minulých letech posuzoval kvalitu výzkumu a absolventů několika tisíc pracovišť z celého světa. Ve výsledcích se pak napříč obory objevuje téměř 1400 škol z celého světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace cestovních kanceláří vyzvala k podpoře IATA agentur

16:14 Asociace cestovních kanceláří vyzvala k podpoře IATA agentur

Specializované cestovní agentury na prodej letenek IATA by loňský rok z firemní historie nejraději v…