Univerzita Karlova a slovenská Akademie věd podepsaly memorandum o spolupráci

16.08.2020 17:50

Zástupci Univerzity Karlovy a Slovenské akademie věd dnes v Karolinu slavnostně podepsali memorandum, které podpoří a rozšíří dosavadní oblasti spolupráce.

Univerzita Karlova a slovenská Akademie věd podepsaly memorandum o spolupráci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze
reklama

Výchova doktorandů a jejich příprava pro roli výzkumných pracovníků patří ke stěžejním cílům Univerzity Karlovy i Slovenské akademie věd, neboť jejich roli pro udržitelnost a další rozvoj vědecké excelence vnímají jako nezastupitelnou. Podepsáním Memoranda o spolupráci při realizaci doktorských studijních programů obě výzkumné instituce deklarují svůj zájem a připravenost rozšiřovat vzájemnou spolupráci i v oblasti vědy a společného systému výchovy studentů doktorských studijních programů.

„Týmto memorandom chceme rozšíriť možnosti študentov a doktorandov o príležitosť byť promovaný na špičkovej európskej univerzite, ktorej kvality nesmierne oceňujeme. Sme vďační za túto spoluprácu, pretože veľká časť našich študentov študuje v Českej republike a týmto im otvoríme dvere k návratu späť domov,“ uvedl předseda Slovenské akademie věd, prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc.

„Spolupráce potvrzená dnešním podpisem rozšiřuje možnosti Univerzity Karlovy nabídnout studentům odborné vedení předními slovenskými výzkumníky a zázemí jejich laboratoří. Mám z toho upřímnou radost a je to pro mne další důkaz československé spolupráce. Nikdy jsme si nepřestali být blízcí,“ dodal rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Program COVID III – Úprava Invest pomůže firmám s investičními úvěry

19:38 MPO: Program COVID III – Úprava Invest pomůže firmám s investičními úvěry

Záruku až 90 milionů korun na investiční úvěry. Takovou podporu budou moct nově získat firmy od Česk…