Univerzita Karlova představuje inovovanou výroční zprávu o své činnosti. Rok 2017 představuje formou 17 příběhů

15.08.2018 10:23

Univerzita Karlova se rozhodla inovovat zpracování své výroční zprávy o činnosti za rok 2017. Změnami prošel grafický design, vizuální podoba textů a fotografií a také obsah její hlavní části.

Univerzita Karlova představuje inovovanou výroční zprávu o své činnosti. Rok 2017 představuje formou 17 příběhů
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova
reklama

Rok 2017 je zde představen formou 17 příběhů zaměstnanců univerzity, akademiků, vědců i studentů, kteří se na úspěšném fungování školy podílejí. Mezi stěžejní témata loňského roku patří například udělení institucionální akreditace, uzavření nových strategických partnerství se zahraničními partnery, získání prestižního financování z Evropské unie pro vědecké projekty i pro magisterský program Joint Degree nebo navýšení prostředků pro veřejné vysoké školy v rámci státního rozpočtu. Hlavní část výroční zprávy doplňuje povinná Textová a Tabulková část stanovená MŠMT.

„Rozhodli jsme se ve zpracování Výroční zprávy o činnosti Univerzity Karlovy udělat poměrně zásadní změny. Cílem byla inovace směrem k modernějšímu způsobu komunikace a atraktivnější grafice. Změnili jsme celkové vizuální zpracování. Rok 2017 pak představujeme v její Hlavní části formou 17 konkrétních příběhů zaměstnanců univerzity, akademiků, vědců i studentů. Jejich přínos je pro úspěšný chod naší alma mater často zásadní,“ uvedl ke změnám rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

Výroční zprávu o činnosti Univerzity Karlovy za rok 2017 naleznete na webu univerzity ZDE.

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 50 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 700 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Podle průzkumu Reflex 2013–2014 Pedagogické fakulty UK vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti mezi veřejnými vysokými školami. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Evropský den parků byl komorní, postupně obnovujeme akce pro veřejnost

18:49 NP České Švýcarsko: Evropský den parků byl komorní, postupně obnovujeme akce pro veřejnost

V minulém týdnu jsme si v komorní atmosféře připomněli Evropský den chráněných území. Několik let po…