Univerzita Karlova zve na výstavu svých významných insignií

25.12.2018 12:52

Univerzita Karlova otevřela 18. prosince 2018 unikátní výstavu svých insignií. K vidění budou nejvzácnější umělecké a historické památky univerzity, které propojují její historii se současností. Návštěvníci se mohou těšit i na žezla jednotlivých fakult univerzity či na insignie spojené s funkcí rektora.

Univerzita Karlova zve na výstavu svých významných insignií
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze
reklama

Výstava návštěvníkům přiblíží jak starší dějiny Univerzity Karlovy, tak zejména nové fakulty a univerzitní obory, jež vznikly po roce 1918. Prostřednictvím univerzitních a fakultních insignií se veřejnost dozví, jak se utvářela vysokoškolská symbolika. Návštěvníci si budou moci utvořit představu o úzkém vztahu univerzity s historickým vývojem, např. v souvislosti se ztrátou části univerzitních insignií a archiválií.

Výstava představí umělecké a historické památky symbolizující historii i současnost Univerzity Karlovy a současně na příkladu insignií dokumentuje těsný vztah mezi vývojem univerzitního prostředí a dějinami československého státu.

Výstava se koná v Císařském sálu Karolina, Ovocný trh 3-5, Praha 1 od 18. prosince 2018 do 31. ledna 2019. Ve dnech 24. prosince 2018 a 1. ledna 2019 bude uzavřena. Otevřeno každý den od 10 do 19 hodin, na Silvestra otevřeno od 10 do 16 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

19:27 Správa železnic: V Mladé Boleslavi vyroste nová výpravní budova

Správa železnic připravuje novostavbu výpravní budovy v Mladé Boleslavi. V této souvislosti aktuálně…