Univerzita obrany: Absolventi 27. kurzu Generálního štábu budou vyřazeni

06.03.2015 19:42

Ve čtvrtek 12. března 2015 v 10.00 hodin se v klubovém zařízení Univerzity obrany, Brno, ul. Šumavská 4, uskuteční slavnostní vyřazení absolventů Kurzu Generálního štábu. Kromě představitelů vedení Univerzity obrany se ceremoniálu zúčastní zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu AČR generálmajor František Malenínský, náčelník Vojenské policie brigádní generál Milan Schulc a další pozvaní hosté.

Univerzita obrany: Absolventi 27. kurzu Generálního štábu budou vyřazeni
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany, logo.
reklama

Garantem tohoto nejvyššího resortního kariérového kurzu je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany, které jej realizovalo na základě nového konceptu kariérové přípravy důstojníků AČR. Ten byl vytvořen v souladu s Koncepcí přípravy personálu rezortu MO na období 2012-2018, na základě požadavků Generálního štábu AČR, získaných poznatků z kariérových kurzů ve vybraných zemích NATO a EU a také nejlepších domácích zkušeností.

Již 27. běh Kurzu Generálního štábu, který nesl čestný název „armádního generála Aloise Lišky“, absolvovalo osm důstojníků v hodnosti podplukovníka a plukovníka. Šestiměsíční výuka v kurzu byla zaměřena na strategické řízení, bezpečnostní a obrannou politiku, leadership a vojenské umění. Posluchači kurzu získávali zkušenosti i v zahraničí v rámci studijních cest a návštěv velitelských struktur NATO v Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta přeje Zásilkovně mnoho štěstí na další cestě

13:20 Česká pošta přeje Zásilkovně mnoho štěstí na další cestě

Česká pošta spolupracuje s mnoha klienty, pro které zajišťuje celou paletu služeb. Jako strategický …