Upozornění na phishingové útoky jménem Finanční správy

15.12.2022 20:29 | Tisková zpráva

V posledních dnech jsou často rozesílány e-maily či zprávy prostřednictvím dalších komunikačních platforem, které působí dojmem, že je rozesílá Finanční správa, a které zneužívají její jméno a logo.

Upozornění na phishingové útoky jménem Finanční správy
Foto: financnisprava.cz
Popisek: Finanční správa ČR - logo

Běžně tito útočníci využívají e-mailové adresy, ze kterých je možné usoudit, že se nejedná o legitimní adresu Finanční správy. V tomto případě útočník, pravděpodobně pomocí spoofingu, docílil toho, že se jeho e-mailová adresa jeví jako podatelna@fs.mfcr.cz.

podvod

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Výhružky

To jste myslel vážně, že za to, že lidé nevítali vaše ministry na festivalu s potleskem a nadšením, zrušíte festivalu dotace? To mi přijde fakt už dost za hranou všeho. To budete dávat dotace, které jsou z peněz nás všech, jen těm, co vám budou pochlebovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ ESCO si už zajistilo turbínu pro paroplyn v Třineckých železárnách

8:49 ČEZ ESCO si už zajistilo turbínu pro paroplyn v Třineckých železárnách

ČEZ ESCO podepsalo smlouvu na dodávku turbíny SGT-800 od společnosti Siemens Energy.