Úřad práce ČR hledá možnosti podpory pro cestovní agentury a kanceláře

14.10.2021 10:46 | Tisková zpráva

Úřad práce ČR ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláří ČR hledá možnosti podpory pro cestovní agentury a cestovní kanceláře, z nichž některé stále nemohou naplno vykonávat svou činnost. O možnostech podpory jednali zástupci obou stran na odborné konferenci s názvem „Jak si udržet pracovníky v cestovním ruchu?“

Úřad práce ČR hledá možnosti podpory pro cestovní agentury a kanceláře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Situace v cestovním ruchu není snadná. Jedná se o jednu z oblastí, které nejcitelněji postihla pandemie COVID-19. Řada kvalifikovaných pracovníků z řad cestovních agentur a cestovních kanceláří se stále potýká s následky koronakrize. Organizovaný příjezdový cestovní ruch se dosud nerozběhl. Důvodem je mimo jiné i fakt, že hranice České republiky nejsou plně otevřeny všem zahraničním návštěvníkům.

Pro podnikatele v tomto odvětví je tak velmi složité udržet si kvalifikované zaměstnance a vyhnout se jejich případnému propouštění. Úřad práce ČR jim proto nabízí, stejně jako všem ostatním zaměstnavatelům v obdobné situaci, pomocnou ruku zejména prostřednictvím dvou projektů – Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II) a OUTPLACEMENT (OUT).

„Rozhodně tuto situaci nepodceňujeme a jsme připraveni pomoci všem, kteří mohou vlivem nepříznivé situace ztratit práci,“ upozorňuje ředitelka Odboru zaměstnanosti a EU z Generálního ředitelství ÚP ČR Eva Stratilová.

„Díky těmto dvěma projektům jim můžeme usnadnit přechod z jednoho zaměstnání do druhého tak, aby se v ideálním případě vůbec nedostali do evidence Úřadu práce ČR. Zaměstnavatelům naopak nabízíme příspěvky na nově přijaté zaměstnance, nebo rekvalifikace těch stávajících,“ dodává vedoucí Oddělení projektů služeb zaměstnanosti z Úřadu práce ČR Zdeněk Osmanczyk.

V rámci uvedených projektů nabízí ÚP ČR zaměstnancům, kteří mohou přijít o práci, možnost absolvovat specializované rekvalifikační kurzy nejen v oblasti cestovního ruchu, což významně podpoří jejich šance na pracovní uplatnění. V případě, že si doplní vzdělání u stávajícího zaměstnavatele, mohou tak nepřímo podpořit i tuto firmu v rozšíření obchodního modelu, a ta bude moci např. zvětšit nabídku svých služeb.

„Pevně věříme, že takto nastavená spolupráce podpoří náš segment. Vážíme si vzájemné spolupráce s Úřadem práce ČR a jsme rádi, že během semináře docházelo k vzájemné aktivní diskusi s účastníky, kteří tuto pomoc také vítají. Doufáme, že se situace brzy změní k lepšímu a získanou kvalifikaci tak zaměstnanci využijí u stávajících zaměstnavatelů, kterým to pomůže k rozvoji jejich podnikání a opět tak dojde k vytvoření dalších pracovních míst,“ uzavírá manažerka Asociace cestovních kanceláří ČR Martina Košlíková.

Informace k projektu POVEZ II jsou k dispozici na webových stránkách ÚP ČR ZDE. Podrobnosti k projektu OUTPLACEMENT, včetně příběhů podpořených klientů, najdou zájemci taktéž na webových stránkách ÚP ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Používání ochranného prostředku dýchacích cest na pracovišti

9:15 Ministerstvo zdravotnictví: Používání ochranného prostředku dýchacích cest na pracovišti

Ministerstvo zdravotnictví ublikovalo v?návaznosti na současnou epidemiologickou situaci a možný tre…