Úřad práce: Vězni z Kynšperku nad Ohří budou mít šanci se rekvalifikovat

04.09.2018 9:37

Vyšší šanci na získání pracovního uplatnění po skončení výkonu trestu budou mít vězni z Kynšperku nad Ohří. Vedení zdejší věznice navázalo kontakt s Krajskou pobočkou Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Při společném jednání se zástupci obou stran dohodli na konkrétních krocích při realizaci vzdělávacích programů. Odsouzení tak budou moci absolvovat krátkodobé rekvalifikační kurzy. Ten první bude určen na získání dovedností a znalostí při obsluze křovinořezu.

Úřad práce: Vězni z Kynšperku nad Ohří budou mít šanci se rekvalifikovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Nově nastavená spolupráce vychází z Memoranda o spolupráci při zajišťování rekvalifikace odsouzených během výkonu trestu odnětí svobody, které v únoru letošního roku uzavřel Úřad práce ČR s Vězeňskou službou ČR. Memorandum tak rozšířilo praxi, kterou ÚP ČR aplikuje už řadu let. Spolupracuje v tomto ohledu se zaměstnavateli, oslovuje a nabízí pomocnou ruku i v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti.

„Zvýšené péče a poradenství, včetně vytipování nejvhodnějšího rekvalifikačního kurzu, se dostává i samotným uchazečům. Klienti se dozvídají, jaké jsou jejich možnosti uplatnění na trhu práce či praktické informace z oblasti nepojistných dávek, a to ještě v době, kdy jsou ve výkonu trestu,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

„Jsme připraveni poskytnout maximální součinnost a podpořit tak sladění nabídky a poptávky na pracovním trhu. Nabídka rekvalifikačních kurzů tak bude odpovídat potřebám a požadavkům zdejších zaměstnavatelů,“ doplňuje ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech Alice Kalousková.

„Rekvalifikace napomáhá začleňování propuštěných osob do společnosti a přispívá ke snížení rizika recidivy. Jedná se tak o další krok, jehož prostřednictvím můžeme vytvářet lepší podmínky pro uplatnění těchto osob na trhu práce a jejich začlenění do společnosti,“ shrnuje Milan Kičinko z oddělení výkonu trestu Věznice Kynšperk nad Ohří.

Výše uvedený kurz zaměřený na obsluhu křovinořezu bude spuštěn během září 2018. Je určen odsouzeným z Karlovarského kraje, kterým trest vyprší během krátkého časového horizontu. V případě, že účastník kurzu bez vážných důvodů (změna zdravotního stavu, rodinné důvody, stěhování apod.) na rekvalifikaci nenastoupí nebo ji předčasně ukončí, bude muset kurzovné, případně veškeré výdaje, zaplatit sám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj vypsal veřejné zakázky na rekonstrukci 19,2 kilometru silnic II. tříd

16:51 Jihočeský kraj vypsal veřejné zakázky na rekonstrukci 19,2 kilometru silnic II. tříd

Předpokládané finanční náklady ve výši 215,9 milionu korun poputují na rekonstrukci osmi úseků silni…