Úřad práce nabídne klientům v Pardubicích vyšší komfort

9. 7. 2020 11:47

Nové a moderní prostory pro klienty i zaměstnance Úřadu práce ČR, bezbariérový vstup, větší čekárny a veškeré služby na jednom místě. To vše nabídne nová budova zdejší krajské pobočky a kontaktního pracoviště ÚP ČR obyvatelům Pardubic a okolí.

Úřad práce nabídne klientům v Pardubicích vyšší komfort
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Výstavba nového sídla byla schválena v uplynulých dnech. Na dvě stovky zaměstnanců ÚP ČR tak budou od počátku roku 2023 vyřizovat záležitosti klientů v areálu bývalých kasáren T. G. Masaryka na nároží ulice S. K. Neumanna a ulice Svobody.

Kontaktní pracoviště a Krajská pobočka ÚP ČR v Pardubicích dosud poskytují své služby hned na několika adresách. Nová budova tento diskomfort změní.

„K vyřízení všech záležitostí týkajících se jak oblasti zaměstnanosti, tak i nepojistných sociálních dávek bude klientům stačit jedna návštěva. Čas ušetří i naši zaměstnanci. Sestěhování pracovišť tak bude mít pozitivní vliv na zvýšení efektivity práce úřadu,“ říká ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Pardubicích Petr Klimpl.

Výstavba dvou nových sousedících budov zajistí dostatek, dnešní době odpovídajícího, prostoru a také sníží počet stávajících pracovišť z pěti na jedno.

Veškeré přípravné práce pro výstavbu už skončily. Po projektové stránce je tedy vše hotovo. V tuto chvíli připravuje ÚP ČR vyhlášení veřejné zakázky na dodavatele nové budovy. Předkládaným termínem dokončení realizace stavby s celkovým rozpočtem ve výši 333 mil. Kč je závěr roku 2022. Své služby tak ÚP ČR začne na novém místě poskytovat lidem začátkem roku 2023. Akce je financovaná z národních prostředků. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Populaci pstruha rozšířilo v jizerskohorských tocích deset tisíc plůdků

11:48 Lesy ČR: Populaci pstruha rozšířilo v jizerskohorských tocích deset tisíc plůdků

Populaci pstruha obecného potočního se v jizerskohorských tocích spravovaných Lesy ČR podařilo rozší…