Úřad práce nabízí pomoc OSVČ z kultury, které postihla pandemie

11.01.2021 8:37

Lidé, působící v kultuře a uměleckých oborech, kteří nemohou vlivem pandemie koronaviru a s tím spojených bezpečnostních opatření vykonávat svou samostatnou výdělečnou činnost, se mohou obracet na Úřad práce ČR. Nabízí jim pomocnou ruku při hledání jiného dočasného zaměstnání.

Úřad práce nabízí pomoc OSVČ z kultury, které postihla pandemie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Stovky volných míst v jednotlivých krajích, několik tisícovek pozic v rámci celé České republiky nabízí zaměstnavatelé prostřednictvím Úřadu práce ČR, a to často bez požadavků na specifické dovednosti či praxi v oboru. Zde se otevírá prostor pro OSVČ z oblasti kultury, které dočasně nemohou pracovat ve svém oboru. Jde o místa ve zdravotnictví, v sociální péči, prodeji, marketingu nebo třeba v dopravě.

„V rámci snahy o propojení nabídky a poptávky na pracovním trhu a snahy o pomoc těm, které současná situace postihla opravdu znatelně, jsme vytipovali volná pracovní místa v oborech a v profesích, pro jejichž výkon není nutná specializace. Zároveň chceme vyjít vstříc těm, kteří si nebudou vědět rady, kde a jak vyhledávat v nabídce aktuálních volných pracovních míst, a proto byl vyčleněn konkrétní zaměstnanec Úřadu práce ČR, na něhož se lidé pracující v kultuře mohou v takovém případě obracet,“ vysvětluje generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.

Seznam konkrétních nabízených volných míst je k dispozici na webových stránkách Úřadu práce ČR ZDE. V případě zájmu tedy stačí najít město, ve kterém chce člověk získat dočasné zaměstnání, a vhodnou pracovní nabídku. V případě dotazů je možné obrátit se na pana Marka Mojžíška z Generálního ředitelství ÚP ČR, a to prostřednictvím e-mailu marek.mojzisek@uradprace.cz. Ten se s dotyčným tazatelem z řad OSVČ spojí a pokusí se společně s ním najít řešení pro optimální vyhledávání vhodného pracovního místa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

22:54 Armáda ČR: Vrtulníkáři z Náměšti se vrátili ze cvičení Mountain Flight ve Francii

Dva týdny trénovali vojáci ve francouzských Pyrenejích létání ve vysokohorském terénu. Již po třinác…