Úřad práce přistoupil k Paktu zaměstnanosti v Královéhradeckém kraji

27.06.2016 18:36 | Zprávy

Intenzívní, aktivní a koordinovaná spolupráce všech partnerů v oblasti trhu práce a zaměstnanosti, rozvoj ekonomiky a konkurenceschopnosti Královehradeckého kraje. To je hlavní cíl Paktu zaměstnanosti, který v dnes v tomto regionu podepsalo sedm zakládajících členů, včetně Úřadu práce ČR. Společným aktem se tak zavázali k vzájemné spolupráci.

Úřad práce přistoupil k Paktu zaměstnanosti v Královéhradeckém kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Královéhradecký kraj je dalším z regionů, ve kterém se podařilo, na základě iniciativy Úřadu práce ČR, položit základy mnohem účelnější spolupráce mezi všemi partnery trhu práce, jež bude vycházet z dlouhodobé strategie regionu.

Pakty zaměstnanosti mezi sebou uzavírají kraje, krajské hospodářské komory a další subjekty činné na trhu práce, včetně ÚP ČR. V jejich rámci se signatáři zaměřují na komplexní a systémové řešení regionálních problémů. Mezi hlavní výzvy dnes uzavřeného Paktu paradoxně nepatří vysoká nezaměstnanost, ale naopak nedostatek zejména kvalifikované pracovní síly, nesoulad nabídky a poptávky na trhu práce, rostoucí regionální rozdíly či problematika sociálně vyloučených lokalit.

„Hlavním posláním Úřadu práce ČR je pomoci lidem k co nejrychlejšímu návratu do zaměstnání. K tomu, aby ta doba byla co nejkratší, je třeba, aby spolupracovali všichni partneři na trhu práce. A je to důležité především v dnešní době, kdy nám roste počet volných pracovních míst v evidenci a zároveň registrujeme vysoký podíl (42,7 %) dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů. Naším úkolem je pokusit se obsadit co nejvíce volných míst klienty ÚP ČR. Řízená a účelná koordinace uvnitř regionu je tedy nezbytností,“ upozorňuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

„V tomto ohledu vnímám roli Úřadu práce ČR jako zásadní. V rámci dnes uzavřené dohody bude působit jako hlavní koordinátor aktivit na trhu práce a výkonný článek, který by měl zajistit nejen intenzivní spolupráci všech partnerů, ale také její strategické plánování. Tak, aby veškeré kroky, které v této oblasti společně přijmeme, pomohly zvýšit konkurenceschopnost kraje jako celku,“ doplňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Hradci Králové Martin Horák.

Pakt umožní řešit situaci na trhu práce v kontextu regionálního rozvoje, ekonomického vývoje, dopravy, bytové politiky nebo třeba školství. A to především prostřednictvím koordinovaných aktivit jednotlivých partnerů, včetně projektů ESF, které realizuje zejména Úřad práce ČR, ale i další subjekty. Ke konci května 2016 činil podíl nezaměstnaných osob v Královehradeckém kraji 3,9 %. Bez práce bylo v tomto regionu 14 737 lidí. Nejnižší nezaměstnanost v kraji hlásí okres Rychnov nad Kněžnou – 1,9 %, naopak nejvyšší byla na Královehradecku – 4,7 %. Zdejší zaměstnavatelé nabízeli prostřednictvím ÚP ČR celkem 5 886 volných pracovních míst. Nejčastěji hledali řidiče nákladních vozů, kuchaře číšníky, dělníky, obráběče kovů, nástrojaře nebo seřizovače).

Královéhradecký pakt zaměstnanosti podepsal za Královehradecký kraj hejtman Bc. Lubomír Franc, za Krajskou pobočku ÚP ČR v Hradci Králové Mgr. Martin Horák, za Statutární město Hradec Králové primátor MUDr. Zdeněk Fink, za Krajskou hospodářskou komoru Královehradeckého kraje předseda Libor Pavlíček, MBA, za Regionální radu ČMKOS Královehradeckého kraje předseda Vlastimil Skořepa, za Svaz průmyslu a dopravy ČR generální ředitelka Ing. Dagmar Kuchtová a za Centrum investic, rozvoje a inovací ředitelka RNDr. Zita Kučerová, Ph.D. 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…