Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Svatomartinská konference znovu v Brně

22.08.2019 21:20 | Zprávy

Jak odborná i laická veřejnost všeobecně očekává, pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže i v letošním roce v pořadí již třináctou výroční Svatomartinskou konferenci. I tentokrát se bude konat v brněnském sídle Úřadu, a to ve dnech 13. a 14. listopadu 2019.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Svatomartinská konference znovu v Brně
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Konference bude zahájena tradičním panelem, který bude věnován aktuálním trendům a otázkám, jež mají vliv na utváření a rozvoj soutěžního práva nejen v České republice, ale i dalších státech EU. Mezi přednášejícími budou také zástupci zahraničních soutěžních úřadů.

Jako další bude následovat panel týkající se civilních sporů (nejen mezi soutěžiteli), které vznikají při aplikaci práva hospodářské soutěže. Do programu je dále zařazeno téma, které se věnuje otázce hledání bezpečných mezí při sdružování soutěžitelů pro účely společné účasti ve veřejných zakázkách. Následující z panelů se bude týkat problematiky spojené s potíráním vertikálních omezení a jejich možných efektů a přínosů pro konečného spotřebitele.

Druhý den konference bude věnován přípravě a správní praxi v oblasti významné tržní síly a aktuálního stavu přijetí úprav české legislativy ve vazbě na evropskou směrnici stanovující podmínky boje proti zakázaným obchodním praktikám v Evropské unii. Paralelní workshopy, které budou probíhat rovněž druhý den konference, budou zaměřeny na aktuální témata a procesní novinky v oblasti významné tržní síly, šetřením na místě, proceduru narovnání a otázce soukromoprávního vymáhání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

19:34 VZP: Členství v Klubu pevného zdraví

Jaké výhody nabízí Klub pevného zdraví? Jsem jako pojištěnec VZP automaticky jeho členem?