Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje další možné úniky osobních údajů

21.08.2018 13:20

Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje v polovině srpna další případy, ve kterých mohlo dojít k úniku osobních dat významného počtu lidí.

Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje další možné úniky osobních údajů
Foto: ČT
Popisek: ÚOOÚ
reklama

Jedním z nových případů, který prověřuje Úřad, je ohlášení porušení zabezpečení ze strany stavební spořitelny. Ta Úřadu oznámila únik dat klientů, ke kterému mělo dojít chybným elektronickým rozesláním osobních údajů více než 300 lidí uložených v tabulce, na adresy 147 jiných osob.

„Řešíme také únik desítek tisíc přihlašovacích údajů, které měly uniknout provozovateli portálu zaměřeného na prodej počítačových a konzolových her,“ uvedl tiskový mluvčí ÚOOÚ Tomáš Paták. Podle prvních zjištění Úřadu navíc správce pravděpodobně nezaslal ohlášení o porušení zabezpečení.

Pozornost Úřadu si aktuálně získala nevládní nezisková organizace, která zveřejnila osobní údaje na svých internetových stránkách. Konkrétně jde o kompletní zveřejněné případy podání, rozhodnutí i další dokumenty vydané v rámci řízení, jichž se účastní, včetně všech osobních údajů, které obsahují.

Také o něco méně tradičním případem se v současnosti ÚOOÚ zabývá. Obrátil se na něj muž, který měl v jednom z obchodních domů ve Středočeském kraji nalézt USB flash disk, jež obsahoval smlouvy s osobními údaji lidí. Úřad se proto zaměří na to, zda správce neporušil GDPR, když patrně nepřijal nebo neprovedl technická ani organizační opatření pro zajištění bezpečnosti zpracování osobních údajů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …