Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Jaký je osud prodaných objektů?

28.10.2017 20:36

Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, zabývající se hospodařením a nakládáním s majetkem, mimo jiné provádějí fyzickou kontrolu majetku. Pracovnice ÚZSVM v Prachaticích využily těchto výjezdů do terénu a v podstatě ze zajímavosti si mapují, jaký další osud mají objekty, které v posledních letech referát prodal, či bezúplatně převedl. Takto si zatím zmapovaly celkem pět objektů.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Jaký je osud prodaných objektů?
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo
reklama

Je zajímavé porovnat, jak se budovy změnily od doby, co je získali soukromí majitelé. Z pěti budov dvě již neexistují – v obou případech to však bylo možné očekávat. Obě budovy byly ve velmi špatném stavebně technickém stavu – ale obě stály na velmi krásných místech. Z úpravy terénu je zřejmé, že se noví vlastníci chystají na novou výstavbu.

Další dva objekty byly opraveny a je patrné, že slouží ke spokojenosti majitelů. V jednom případě se jedná o malebný vesnický domek, druhý původně tzv. likusák byl obložen dřevem a citlivě zapadá do šumavské přírody.  Pouze u posledního domku, stojícího na samotě u lesa, nejsou viditelné žádné stavební úpravy. Snad se i on dočká potřebných oprav a bude dělat radost nejen majitelům, ale i okolo procházejícím turistům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Modernizace prvního motorového vozu řady 811 a přívěsného vozu 012 pro Moravskoslezský kraj je ve finále

22:01 České dráhy: Modernizace prvního motorového vozu řady 811 a přívěsného vozu 012 pro Moravskoslezský kraj je ve finále

České dráhy včera v rámci kontrolního dne představily v závodě společnosti DPOV ve Veselí nad Moravo…