Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal od Vězeňské správy bývalý kněžský seminář ve Vidnavě

04.08.2015 19:35

Bývalý kněžský seminář v severomoravské Vidnavě převzali v pondělí 3. srpna od Vězeňské správy ČR zaměstnanci regionálního pracoviště ÚZSVM Ostrava. Objekt bude nabídnut k prodeji ve výběrovém řízení s následnou aukcí.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal od Vězeňské správy bývalý kněžský seminář ve Vidnavě
Foto: ÚZSVM
Popisek: Bývalý kněžský seminář ve Vidnavě, je majetkem státu.

„Vidnavský seminář je první nemovitostí, kterou ÚZSVM podle usnesení vlády převzal. Máme dlouholeté zkušenosti s prodejem nemovitostí, a tak věřím, že budeme úspěšní i v tomto případě,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. O změně příslušnosti hospodařit s bývalým vidnavským seminářem z Vězeňské správy ČR na ÚZSVM rozhodla vláda svým usnesením z 15. června letošního roku.

Výběrové řízení bude vyhlášeno ještě během srpna či září tohoto roku. Původně vězeňská služba vyhlásila čtyři kola výběrových řízení, v nichž se nepřihlásil žádný zájemce. Výběrové řízení s následnou aukcí znamená, že pokud podmínky výběrového řízení splní více uchazečů, mají možnost na místě po otevření obálek s nabídkami v aukci nabídkovou cenu navýšit.

Vidnavský kněžský seminář a filosofickoteologické učiliště ve Vidnavě byl založen vratislavským biskupem a kardinálem Jiřím Koppem v roce 1899. Během 2. světové války zde byli vězněni vojenští zajatci. Budovu používalo po skončení války družstvo Jednota z Jeseníku jako sklad obilí. Objekt převzala v r. 1950 vojenská správa a adaptovala jej na zotavovnu. V 50. letech zde ministerstvo obrany zřídilo Vojenskou dětskou ozdravovnu Vidnava, která sloužila až do roku 1997. Poté zůstala budova opuštěná a stát později celý komplex od církve - jejího původního vlastníka - odkoupil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR žádá širokou veřejnost o spolupráci

17:45 Policie ČR žádá širokou veřejnost o spolupráci

Výzva NCOZ