Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zdarma převedl Moravskoslezskému kraji pozemky v hodnotě 1,1 milionu korun

17.01.2021 10:49

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně převedl pěti smlouvami Moravskoslezskému kraji 12 pozemků o celkové výměře 33 tisíc m2 a hodnotě bezmála 1 100 000 Kč v katastrálních územích Pustějov, Příbor, Heřmánky nad Odrou a Tichá na Moravě.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zdarma převedl Moravskoslezskému kraji pozemky v hodnotě 1,1 milionu korun
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Na pozemcích jsou umístěna tělesa silnic III. třídy ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, dva pozemky v Tiché jsou zastavěny stavbou mostu, který je také součástí silnice III. třídy. ÚZSVM nabyl tyto pozemky převážně na základě zákona o majetku státu jako nepotřebný majetek od Ředitelství silnic a dálnic.

Rychlý postup ÚZSVM při převodu majetku je možno dokladovat na případu pozemků v k.ú. Tichá na Moravě, kdy od jejich převzetí od ŘSD po převod Moravskoslezskému kraji uběhlo pouze půl roku, přičemž celá realizace se v takto krátké době podařila jen díky velmi dobré spolupráci UZSVM, ŘSD a Moravskoslezského kraje. Tímto postupem byl také umožněn rozvoj obce Tichá, která u plánovaných investičních akcí souvisejících se zmíněnou silnicí může pokračovat ve stavebních řízeních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

15:58 Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

V moderním světě je sport spolu s politikou, ekonomikou a kulturou pevně zakořeněn jako jeden z hlav…