Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu udělila výroční ceny

24.6.2022 8:24 dop. | Tisková zpráva

Ve středu 22. června 2022 byly v Lichtenštejnském paláci za účasti předsedy vlády Petra Fialy, ministryně obrany Jany Černochové, místopředsedy Senátu Pavla Fischera a dalších čestných hostů předány letošní Ceny Bezpečnostní rady státu. Jejich laureáty se stali Jiří Růžek, Martin Povejšil a Jaromír Tkadleček.

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu udělila výroční ceny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky každoročně uděluje Bezpečnostní rada státu za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky ČR a její osvěty. Uděluje se jednotlivcům a kolektivům v hlavní a studentské kategorii.

Bezpečnostní rada státu na schůzi konané 17. května 2022 rozhodla udělit pro rok 2022 Cenu v hlavní kategorii plukovníku v. v. PhDr. Jiřímu Růžkovi za významný přínos v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a za aktivní dlouholetou činnost v bezpečnostní komunitě, PhDr. Martinu Povejšilovi za celoživotní přínos v oblasti zahraniční bezpečnostní a obrané politiky České republiky a plukovníku JUDr. Jaromíru Tkadlečkovi, MBA za mimořádný přínos při realizaci bezpečnostních opatření po výbuchu muničních skladů ve Vlachovicích-Vrběticích.

Ceny laureátům předal premiér Petr Fiala. „Dnes jsme ocenili Cenou Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky ČR tři osobnosti, které nikdy nezapomněly, že je bezpečnost důležitá, a i v časech, kdy Česká republika nebyla ohrožena, pracovaly na tom, aby se naši občané mohli cítit bezpečně,“ uvedl předseda vlády.

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 21452 lidí

Plukovník v. v. Jiří Růžek stál u zrodu, budování a ukotvení československých a poté českých tajných služeb polistopadového Československa. Z řadového zpravodajce se vypracoval na ředitele Vojenského obranného zpravodajství a Bezpečnostní informační služby, které po mnoho let efektivně řídil. PhDr. Martin Povejšil během dlouholetého působení v řadách Ministerstva zahraničních věcí zastával řadu významných řídících funkcí a to jak v ústředí, tak i v zahraničí. Významným způsobem se podílel na definování, formování a prosazování zahraniční bezpečnostní politiky ČR a zasadil se o vstup ČR do NATO a EU. Plukovník JUDr. Jaromír Tkadleček se stal ředitelem Krajského ředitelství policie Zlínského kraje v roce 2014, kdy došlo na území Zlínského kraje k výbuchům muničních skladů Vlachovice-Vrbětice. Ujal se velení celého bezpečnostního opatření složek integrovaného záchranného systému, k jehož ukončení došlo až po šesti letech v roce 2020.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

22:11 Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který …