Úřad vlády: Kramářova vila bude v tomto roce naposledy otevřena veřejnosti

12.11.2018 14:04

V sobotu 17. listopadu 2018 bude u příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii zpřístupněna veřejnosti Kramářova vila v Praze, kterou spravuje Úřad vlády České republiky. Vila bude pro návštěvníky otevřena od 9 do 17 hodin, přičemž poslední komentovaná prohlídka je plánována na 16. hodinu.

Úřad vlády: Kramářova vila bude v tomto roce naposledy otevřena veřejnosti
Foto: vlada.cz
Popisek: Kramářova vila během otevření pro veřejnost

Zájemci se mohou těšit na prohlídku s odborným výkladem historiků, kteří je provedou nejen interiérem vily, ale také částí zahrady s jedinečným výhledem na Prahu. Návštěvníci budou seznámeni s historií vily i poutavým příběhem jejích prvních majitelů, manželů Kramářových.

Vila byla postavena podle projektu architekta Friedricha Ohmanna v letech 1911–1915 v novobarokním stylu doplněném secesními prvky. Budova o rozloze 700 metrů čtverečních měla po své dostavbě celkem 56 místností. Vedle soukromých ložnic a pracoven zde bylo několik jídelen, salonů, hal, hostinských pokojů a kulečníkový sál v ruském stylu.

V současnosti je Kramářova vila místem setkání předsedy vlády s významnými světovými státníky. Naposledy se premiér Andrej Babiš setkal v Kramářově vile s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Zájemci z řad veřejnosti měli letos v rámci oslav 100. výročí založení Československa mnoho příležitostí nahlédnout do těchto netradičních prostor. Pořádané dny otevřených dveří v Kramářově vile přilákaly v tomto roce již 11 590 návštěvníků.

Termín
17. listopadu 2018

Místo
Kramářova vila, Gogolova 212, Praha 1

Čas
9:00–17:00 hodin (poslední prohlídka začíná v 16:00 hodin)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v loňském roce zjistila při 71 kontrolách nevyhovující reklamu na potraviny

22:11 Státní zemědělská a potravinářská inspekce v loňském roce zjistila při 71 kontrolách nevyhovující reklamu na potraviny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v roce 2019 mj. cíleně kontrolovala dodržování prá…