Úřad vlády: Na podporu kampaně Dřív než bude pozdě se do červené zahalila i Kramářova vila

22.10.2021 18:47 | Tisková zpráva

Kramářova vila, sídlo prvního československého předsedy vlády, se čtvrteční večer 21. října 2021 zahalila do červené barvy. Úřad vlády ČR, který tento cenný historický objekt spravuje, se tak symbolicky připojil k podpoře kampaně Dřív než bude pozdě.

Úřad vlády: Na podporu kampaně Dřív než bude pozdě se do červené zahalila i Kramářova vila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Projekt Dřív než bude pozdě vznikl ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví, Sdružení praktických lékařů, Ústavu zdravotnických informací a statistiky,

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 47008 lidí
České asociace farmaceutických firem a Asociace provozovatelů lékárenských sítí a jeho cílem je podpořit zájem o prevenci mezi širokou veřejností. Reaguje na situaci vzniklou v souvislosti s rozšířením pandemie nemoci covid-19, kdy lidé ať už v důsledku omezování neodkladné péče zdravotnickými zařízeními a dalšími protiepidemickými opatřeními, nebo ze strachu z možné nákazy dramaticky omezili preventivní prohlídky a návštěvy praktických lékařů.

Odložení preventivních prohlídek, odkládání řešení zdravotních problémů vedlo podle lékařů k celkovému zhoršení zdravotního stavu české populace. Dva ze tří praktických lékařů, kteří se zapojili do průzkumu mezi členy Sdružení praktických lékařů ČR, se setkali s tím, že oddálení návštěvy lékaře způsobilo u pacientů vážné zhoršení zdravotní stavu. Více informací ZDE.

Osvětová kampaň, na jejíž podporu se ve čtvrtek kromě Kramářovy vily rozsvítily červenou barvou i další významné budovy v Praze, má pomoci tento stav opět zvrátit a upozornit na zdravotní rizika, která kvůli omezování prevence a včasné léčby mohou nastat.

Více o kampani naleznete také na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

13:07 DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všechny odborové organizace působící v DPP podepsaly …