Úřad vlády: Ocenění výherců výtvarné a literární soutěže v rámci předsednictví v Radě EU

10.06.2022 11:48 | Tisková zpráva

Vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková předala ocenění vítězům literární a výtvarné soutěže, které byly vyhlášeny u příležitosti blížícího se předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Vítězové obdrželi věcné ceny a mohli si prohlédnout prostory Strakovy akademie.

Úřad vlády: Ocenění výherců výtvarné a literární soutěže v rámci předsednictví v Radě EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Výtvarná soutěž byla určena pro žáky prvního stupně základních škol, kteří měli vytvořit výtvarná díla na téma „V Evropské unii jsme doma“. Vítězkou se stala Daniela Nemčoková ze Znojma, jejíž dílo bude využito jako vizuál předsednické pohlednice a bude součástí propagačních předmětů pro zahraniční delegace.

Literární soutěž se dělila do dvou kategorií. V první z nich, kdy žáci z druhého stupně základních škol zpracovávali téma „Evropa ekologická a zelená“, zvítězil Tomáš Kuchař z Barchova. Vítězem druhé kategorie, která byla určena pro středoškoláky, se stal Ivan Hlávka z Holic. Ten připravil nejlepší pojednání na téma „Evropa v průmyslové revoluci 4.0“.

O vítězích rozhodla odborná porota složená z organizátorů soutěže, odborníků z mediálního světa, umělecké komunity a veřejné správy. Věcné ceny včetně diplomů předala žákům vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková. Po oficiálním ocenění následovala prohlídka budovy Strakovy akademie, kde si vítězové mohli prohlédnout zasedací místnost vlády, kancelář předsedy vlády nebo tiskový sál.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…