Úřad vlády: Premiér Babiš bude v Bruselu jednat o rozpočtu EU na léta 2021-2027

18.02.2020 18:44

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se ve čtvrtek 20. února 2020 v Bruselu zúčastní mimořádného zasedání Evropské rady, které kvůli jednání o rozpočtu EU na nadcházející období svolal předseda Evropské rady Charles Michel.

Úřad vlády: Premiér Babiš bude v Bruselu jednat o rozpočtu EU na léta 2021-2027
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto
reklama

Předseda vlády České republiky bude v Bruselu na mimořádném zasedání Evropské rady jednat s představiteli členských států Evropské unie o víceletém finančním rámci, tedy dlouhodobém rozpočtu Evropské unie na období let 2021 až 2027.

„Jednání bude velice těžké, protože výchozí stanoviska čistých plátců a nás, kteří peníze z Evropské unie dostáváme, jsou diametrálně odlišná. Původní návrh Evropské komise znamená snížení evropských fondů na období 2021 až 2027 o 181 miliard. Bohužel, ani pan předseda Evropské rady nezohlednil ve svém návrhu přání sedmnácti členských států, tzv. Přátel koheze.,“ konstatoval předseda vlády.

Podoba dlouhodobého rozpočtu EU tak, jak je v současné době navržená Evropskou komisí a předsedou Evropské rady, je podle premiéra Babiše pro Českou republiku nepřijatelná. O tom, že jednání budou náročná, svědčí podle českého premiéra i náznaky, že se summit oproti původním předpokladům namísto do pátku protáhne až do soboty. „Pozice jsou dnes tak diametrálně odlišné, že nepočítám s tím, že by došlo k dohodě, nicméně uvidíme,“ prohlásil Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas oslaví životní jubileum Karla Weinlicha společně s posluchači

19:38 Český rozhlas oslaví životní jubileum Karla Weinlicha společně s posluchači

Režisér rozhlasových pohádek a her pro mládež Karel Weinlich oslaví v pondělí 6. dubna 90. narozenin…