Úřad vlády: Premiér Fiala uvedl do funkce nového předsedu NSA Ondřeje Šebka

02.12.2022 13:30 | Tisková zpráva

Předseda vlády České republiky Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 1. prosince do funkce nového předsedu Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka. Ten dosud vedl Český veslařský svaz. Šebek dříve působil i v pardubickém hokejovém klubu nebo jako člen výkonného výboru hokejového svazu.

Úřad vlády: Premiér Fiala uvedl do funkce nového předsedu NSA Ondřeje Šebka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

„Ondřej Šebek je zkušený manažer. Ve sportovním prostředí se pohybuje celý profesní život, má dostatek zkušeností a znalostí, aby mohl zajistit stabilitu sportovního prostředí a zefektivnit systém financování českého sportu,“ uvedl premiér. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17195 lidí

Jako jeden z nejbližších úkolů, který čeká nového předsedu NSA, zmínil premiér Petr Fiala vyplacení dotačních prostředků z výzvy Provoz a údržba, která přímo pomáhá sportovním klubům s úhradami cen energií, do konce letošního roku. „Slíbili jsme, že český sport nenecháme padnout. Vím, že pro řadu sportovních spolků je pomoc státu existenčně důležitá a rozhoduje o jejich budoucnosti. Proto naše vláda schválila zastropování cen energií i pro sportovní kluby a provozovatele. Letos jsme také přidali bezmála 400 milionů Kč na dotace určené na pomoc s úhradami cen za energie a na příští rok jsme pak navýšili rozpočet NSA o 2 mld. na 6,9 mld. Kč,“ řekl premiér Fiala.

Jako jeden z hlavních problémů české sportu zmínil nový předseda Národní sportovní agentury chybějící koncepci sportu, podfinancování a nutnost zrychlení administrace a vyplácení klíčových dotačních výzev pro dětské sportovní kluby a národní sportovní svazy. „Jedním z mých dlouhodobých cílů je oživit myšlenku národních sportovních center, které by sloužily k přípravě reprezentantů a vrcholových sportovců v České republice. Určitě bych chtěl také pokračovat v prioritizaci sportů a rovněž hledat další zdroje pro financování českého sportu mimo státní rozpočet,“ dodal předseda NSA Ondřej Šebek.

V rámci nastavení komunikace se sportovními organizacemi a zástupci samospráv plánuje předseda NSA Ondřej Šebek během prvního pololetí 2023 navštívit všech 14 krajů České republiky a setkat se zde jak se zástupci krajů, měst a obcí, tak velkých profesionálních klubů i malých sportovních jednot.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy

15:02 Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy

Dobrovolnictví je dlouhodobě nedílnou součástí zdravotnictví a přináší užitek jak pacientům a zdravo…