Úřad vlády: Premiér Petr Fiala navštívil pohotovostní motorizovanou jednotku a Národní operační centrum Policie ČR

24.01.2023 13:30 | Tisková zpráva

Předseda vlády ČR Petr Fiala spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem a policejním prezidentem Martinem Vondráškem navštívili v úterý 24. ledna 2023 Národní operační centrum Policie ČR a zhlédli ukázku práce pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hl. města Prahy v Ďáblicích. Jejím úkolem je chránit životy a majetek obyvatel metropole.

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala navštívil pohotovostní motorizovanou jednotku a Národní operační centrum Policie ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Premiér Petr Fiala využil této příležitosti a poděkoval všem policistům i civilním pracovníkům Policie ČR za vše, co za minulý rok zvládli. Velký dík vyjádřil zejména policejnímu prezidentovi Martinovi Vondráškovi. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 39798 lidí

„Rád bych ocenil práci policie, a to zejména za poslední rok, protože práce policejních orgánů byla v uplynulém roce velmi náročná. Policisté se podíleli na úspěšném zvládnutí uprchlické vlny z Ukrajiny, která byla důsledkem ruské agrese, a také zasahují při kontrolách na česko-slovenských hranicích, kde se snaží zabránit nelegální migraci,“ uvedl premiér.

Pohotovostní motorizovaná jednotka pomáhá například při zajišťování bezpečnosti v době konání sportovních a kulturních akcí, při živelných pohromách, hromadných nehodách nebo při narušování veřejného pořádku. Její jednotky zajišťovaly bezpečnost mezinárodních akcí i v době předsednictví ČR v Radě Evropské unie.

Národní operační centrum koordinuje, řídí a vysílá do terénu vrtulníky, drony, Útvar rychlého nasazení, ale i potápěče nebo pyrotechniky. Monitoruje i přepravu zbraní a munice a v roce 2022 centrum spolupracovalo na monitoringu přepravy vojsk členských zemí NATO. Národní operační centrum se spolupodílí také na řízení mezinárodní spolupráce operačních středisek evropských zemí.

Obě složky, které premiér Petr Fiala navštívil, se rovněž podílely na pomoci při záchraně Národního parku České Švýcarsko při ničivém požáru v polovině roku 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krajkářské město Vamberk získalo od ÚZSVM pozemky u historického mostu

22:30 Krajkářské město Vamberk získalo od ÚZSVM pozemky u historického mostu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou bezúplatně převedl městu Vam…