Úřad vlády: Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany

17.01.2023 19:38 | Tisková zpráva

Předseda vlády ČR Petr Fiala v úterý 17. ledna v prostorách Poslanecké sněmovny jednal s ministrem národní obrany Turecké republiky Hulusi Akarem. Společně hovořili o válce na Ukrajině, bilaterální spolupráci a spolupráci v rámci Severoatlantické aliance.

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Turecká republika patří mezi důležité partnery České republiky, ať už jde například o oblast bezpečnosti, migrace nebo obchodu. V něm je pro Česko šestou nejvýznamnější mimounijní zemí.

„Turecko je naším důležitým partnerem v řadě oblastí. Doufám, že tato návštěva přispěje k prohloubení a posílení naší spolupráce v obranném a bezpečnostním průmyslu, například v oblasti společného výcviku a školení našich obranných složek.“, uvedl premiér Petr Fiala.

S ministrem národní obrany Hulusi Akarem premiér hovořil převážně o vzájemné spolupráci a o aktuálních tématech spojených s ruskou agresí na Ukrajině. Český premiér ocenil tureckou podporu Ukrajině ve všech podobách, zejména pak roli Turecka při vyjednávání dohody o obilí nebo o výměně zajatců.

České předsednictví v Radě EU v druhé polovině loňského roku usilovně pracovalo na podpoře dialogu mezi Evropskou unií a Tureckem. Premiér Petr Fiala také ocenil, že prezident Recep Tayyip Erdogan přijal pozvání na pražský summit Evropského politického společenství 6. října 2022.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

22:17 Ombudsman: V domovech pro lidi s duševním onemocněním nebo závislostí převládají potřeby zařízení nad potřebami klientů

Návštěvy pracovníků Kanceláře ombudsmana v domovech se zvláštním režimem ukázaly, že život tamních o…