Úřad vlády: Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany

17.01.2023 19:38 | Tisková zpráva

Předseda vlády ČR Petr Fiala v úterý 17. ledna v prostorách Poslanecké sněmovny jednal s ministrem národní obrany Turecké republiky Hulusi Akarem. Společně hovořili o válce na Ukrajině, bilaterální spolupráci a spolupráci v rámci Severoatlantické aliance.

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala přijal tureckého ministra národní obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Turecká republika patří mezi důležité partnery České republiky, ať už jde například o oblast bezpečnosti, migrace nebo obchodu. V něm je pro Česko šestou nejvýznamnější mimounijní zemí.

„Turecko je naším důležitým partnerem v řadě oblastí. Doufám, že tato návštěva přispěje k prohloubení a posílení naší spolupráce v obranném a bezpečnostním průmyslu, například v oblasti společného výcviku a školení našich obranných složek.“, uvedl premiér Petr Fiala.

S ministrem národní obrany Hulusi Akarem premiér hovořil převážně o vzájemné spolupráci a o aktuálních tématech spojených s ruskou agresí na Ukrajině. Český premiér ocenil tureckou podporu Ukrajině ve všech podobách, zejména pak roli Turecka při vyjednávání dohody o obilí nebo o výměně zajatců.

České předsednictví v Radě EU v druhé polovině loňského roku usilovně pracovalo na podpoře dialogu mezi Evropskou unií a Tureckem. Premiér Petr Fiala také ocenil, že prezident Recep Tayyip Erdogan přijal pozvání na pražský summit Evropského politického společenství 6. října 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku

17:05 Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku

Český rozhlas se rozhodl pozastavit využívání sociální sítě TikTok pro prezentaci svého obsahu a akt…